נתניהו בחקירתו: "פילבר רצה לעבוד אצל אלוביץ' ופעל לעזור לו"

רה"מ הכחיש בפני חוקריו בתיק 4000 את הטענה כי ביקש מעד המדינה לדאוג לאלוביץ' • אחת מראיות הזהב בתיק ביטן - הקלטה של מקורבתו: "30 אלף הולכים לביטן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בחקירתו במסגרת תיק 4000 כי שלמה פילבר שיקר בחקירתו כשאמר שנתניהו אמר לו לדאוג לשאול אלוביץ'. כך פורסם אמש (שישי) בחדשות 13.

נתניהו אמר לחוקרים: "פילבר משקר. הוא כנראה רצה לעבוד אצל אלוביץ' אחרי שיסיים את תפקידו ולכן פעל כדי לעזור לו. עכשיו, כדי להתחמק, הוא מפיל את זה עליי".

במקביל, פורסם כי אחת מראיות הזהב בתיק דוד ביטן היא הקלטה בין דרור גלזר, אחד היזמים החשוד במתן שוחד, לבין מירב שמולי, מקורבת לביטן. במהלך השיחה ביניהם שמולי אמרה לגלזר: "כדי לעשות את מה שביקשת אני צריכה מאה אלף שקלים. שלושים אלף מתוכם הולכים לביטן".

 חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן ( חדשות עשר)

 

תיק 4000

כזכור, בשבוע שעבר הכריע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי נתניהו יואשם בשוחד ובהפרת אמונים כפוף לשמוע. כתב האישום לא יוגש בפועל עד לאחר השימוע, שיתקיים רק אחרי הבחירות, ככל הנראה בקיץ. החלטת בית המשפט בתיקי ראש הממשלה צפויה להתקבל בתוך כשנה.

בתיק 4000 החשד נגד נתניהו מתייחס לקשרים בלתי הולמים עם בעלי גוף תקשורת. בתיק זה החשד נגד ראש הממשלה מתייחס לעסקת שוחד מתמשכת בינו לבין איש העסקים שאול אלוביץ'. על פי החשד, אלוביץ', הבעלים של אתר החדשות "וואלה", דאג לסיקור אוהד ולצנזור ידיעות שליליות הקשורות לבני הזגו נתניהו. מנגד, נתניהו קידם את ענייניו של אלוביץ', כשהיה במשרד התקשורת, בעיקר במיזוג בין חברות התקשורת "בזק" ו"יס".

קו ההגנה של נתניהו מורכב משתי טענות משלימות. ראשית, הם טוענים כי סיקור אוהד אינו נחשב שוחד. שנית, ראש הממשלה דואג לחדד כי לא קיבל כלל סיקור אוהד מוואלה אלא מחשיב אותו כאתר שמאל שמקפיד לבקרו. לדבריו של נתניהו, "להאשים בשוחד על שתיים וחצי כתבות באינטרנט זה צעד אבסורדי שאין לו תקדים בתולדות המשפט".

 אלוביץ' וחפץ
 

אלוביץ' וחפץ (ללא קרדיט )

 

תיק ביטן

ביום חמישי המליצה המשטרה להעמיד לדין את חבר הכנסת דוד ביטן (ליכוד) בגין עבירות שוחד. זאת לצד עוד עשרות מעורבים בפרשה 1803, נגדם התגבשה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום, בהם ראש עיריית ראשון לציון לשעבר דב צור, המשנה לראש עיריית תל אביב-יפו ארנון גלעדי, וחברת הנדל"ן דניה סיבוס והמנכ"ל שלה רונן גינזבורג. התיק יועבר בקרוב לפרקליטות.

על פי החקירה, בשנת 2011 נפגשו יזם הנדל"ן דרור גלזר עם ביטן ומקורבת לו, במטרה לקדם פרויקט מגורים בתל אביב. בפגישה סיכמו השלושה כי גלזר יעביר לביטן 100 אלף שקלים, דרך המקורבת, ובתמורה ביטן יגדיל את מספר יחידות הדיור, ייתן פתרון לבעיות חנייה ויטפל בטופס 4. לפי החשד, מתוך הסכום, ביטן לקח לכיסו 40 אלף שקלים במזומן, ארנון גלעדי שסייע לו, קיבל אף הוא 40 אלף שקלים, ומירב שמולי המקורבת קיבלה 20 אלף שקלים.