המתיחות בדרום: רקטה נורתה לעבר יישובי עוטף עזה; אין נפגעים

הרקטה נחתה בשטח פתוח שבמועצה האזורית אשכול ולא גרמה לנזק. מוקדם יותר הופעלה אזעקה בגלל מטען בגדר. משרד הבריאות בעזה: נער פלסטיני בן 15 נהרג מירי צה"ל בסמוך לגדר

המתיחות בדרום: אזעקת צבע אדום הופעלה אמש (רביעי) במועצה האזורית אשכול בעקבות זיהוי של שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. מערכת כיפת ברזל הופעלה בעקבות השיגור. עם זאת, מפעיליה זיהו כי היא פצצת המרגמה ששוגרה תיפול בשטח פתוח, ולכן השמידו את המיירט באוויר. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. קודם לכן הופעלה התרעת צבא אדום במועצה האזורית שער הנגב כתוצאה ממטען שהושלך כחלק מהפרת סדר ולא חצה את גדר המערכת.

במקביל, משרד הבריאות בעזה הודיע כי נער פלסטיני כבן 15 נהרג מירי צה"ל בהפגנה הלילית שנערכה אמש בסמוך לגדר המערכת. הנער הובא לבית החולים במצב קשה לאחר שנורה בראשו - ומת מפצעיו. מלבד הנער נפצעו ארבעה פלסטינים נוספים בהתפרעויות.

מוקדם יותר אתמול, שני מטענים שחוברו לבלון תבערה התפוצצו בשמי המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים באירוע, ולא נגרם נזק. לא הוצאו הנחיות מיוחדות לתושבי העוטף, למעט הקפדה על עירנות ודיווח על חפצים חשודים.

 
 
 

בווידיאו: בלוני הנפץ מעל שער הנגב

אתמול בוקר, כזכור, דיווח העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" מפי מקור בכיר בחמאס כי המשלחת המצרית שביקרה אתמול ברצועת עזה נשאה מסר מישראל לפיו "יצירת המתח על הגדר בעזרת הפרחת בלוני תבערה תביא את צה"ל לכניסה לעימות צבאי נרחב ברצועה, זאת על רקע המצב המדיני הרגיש בישראל, ערב הבחירות".

עוד דווח כי המשלחת המצרית "הזהירה את חמאס שלא להתערב בבחירות בישראל ולנסות להשפיע עליהן". חמאס מצידה מסרה למצרים כי היא תבחן תגובה צבאית על המשך ההפצצות הישראליות שמגיעות בתגובה לבלוני התבערה והפרות הסדר. לבסוף מסרו המצרים, כי בקרוב צפוי ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל להגיע גם הוא לביקור ברצועה בצל החשש מהסלמה קרובה.

ביום שני בערב תקף צה"ל מספר מטרות בצפון רצועת עזה, בהן מתחם צבאי של חמאס. זאת, בתגובה לבלוני הנפץ שהופרחו מוקדם יותר לעבר יישוב במועצה אזורית שבעוטף עזה.

כזכור, האתר "אל-ערבי אל-ג'דיד" דיווח ביום שני בערב מפי מקור מצרי כי משלחת ביטחונית של קהיר הגיעה לרצועה, על מנת לדון בנושא הרגיעה עם ישראל. זאת, לאחר שהמשלחת המצרית ביקרה בישראל במשך שלושה ימים, שבמהלכם נפגשה עם מספר בכירים, ובראשם ראש המוסד, יוסי כהן. על פי דיווח פלסטיני, המשלחת כבר הספיקה לעזוב הערב את הרצועה. 

מקורות פלסטינים מסרו ל"אל-ערבי אל-ג'דיד" כי מטרת ביקור המשלחת המצרית היא לדון עם הפלגים הפלסטיניים בהבנות עם ישראל, באפשרות לרגיעה תמורת הקלות וכן בנושא הפיוס הפנים-פלסטיני. בסוף החודש מתכניים בעזה את "צעדת המיליון", ובשל כך המגעים לרגיעה נמצאים בעדיפות עליונה, כך על פי הדיווח. מקור נוסף מסר לאתר כי בזכות מצרים, חמאס לא הגיב לתקיפת צה"ל ברצועה.