גם בישראל: גלגל"צ תפחית את כמות ההשמעות של שירי מייקל ג'קסון

עקב פרסום הסדרה שחושפת תלונות על התעללותו של מלך הפופ בילדים, החליטה תחנת הרדיו להצטרף לצעד העולמי - ולמנוע את שידור שיריו, "מתוך התחשבות ברגשות שמעורר הסרט"

תחנת הרדיו גלגל"צ הודיעה היום (רביעי) כי תפחית בתקופה הקרובה את כמות ההשמעות של שירי מייקל ג'קסון. זאת, בעקבות הסערה שעוררה הסדרה התיעודית "לעזוב את נוורלנד", החושפת עדויות חדשות על התעללות מינית של הזמר בילדים, לכאורה. מהתחנה נמסר כי צמצום ההשמעות נובע מתוך התחשבות ברגשות שמעוררת הסדרה, וכי ההחלטה תיבחן שוב בעוד מספר שבועות.

התחנה הישראלית אינה היחידה שהחליטה לנקוט בצעד המחמיר כלפי מלך הפופ. גם תחנות רדיו בניו זילנד ובקנדה הסירו את שמו מרשימת השירים שלהן בעקבות הסערה שעוררה הסדרה. "זהו שיקוף של רצונות הקהל שלנו", נמסר מהתחנה הניו זילנדית "מדיה וורקס", "תפקידנו הוא לוודא שאנחנו משמיעים את המוזיקה שאנשים רוצים לשמוע". תחנות רדיו נוספות במדינה הצטרפו לחרם. גם בקנדה, שלוש תחנות רדיו מרכזיות הודיעו כי הן מפסיקות להשמיע את המוזיקה של ג'קסון.

מייקל ג'קסון, מתוך הסדרה "לעזוב את נוורלנד"
 

מייקל ג'קסון, מתוך הסדרה "לעזוב את נוורלנד" (חדשות 13 )

 

החלק הראשון של "לעזוב את נוורלנד", ששודר ביום ראשון ברשת הטלוויזיה האמריקנית HBO, חשף עדויות מפי גברים שהיו בזמנו ילדים בני שבע עד עשר והתלוננו על התעללות מצד הזמר המפורסם.

"היינו כמו זוג נשוי. אני אומר נשוי כי קיימנו טקס חתונה מדומה. עשינו את זה בחדר השינה שלו", שיחזר ג'יימס סייפצ'אק, שהיה רק בן עשר כשפגש בג'קסון לראשונה ונשבע בקסמיו. "הוא גמל לי בתכשיטים על האקטים המיניים שעשיתי לו. הוא נהג לומר שאני צריך למכור לו משהו. הוא אמר לי שאם יגלו מה שאנחנו עושים, שנינו נלך לכלא לכל חיינו".

אחת השאלות המרכזיות שהסרט עוסק בהן היא סוגיית אחריות הוריהם של הילדים בהם ג'קסון פגע. "מייקל ביקש ממני להשאיר את הקטנטן איתו לשנה", אמרה ג'וי רובינסון, אמו של וייד שהכיר את הזמר כשהיה בן שבע. "אמרתי לו – אני אחלוק איתך את וייד, אבל אני לא אשאיר אותו איתך".

הפרק השני והאחרון ישודר מחר, אבל העדויות שעלו עד כה הספיקו לחלק ממעריציו כדי לגבש עמדה. "אני לא חושב שאי פעם אוכל להאזין לשיר של מייקל ג'קסון באותה צורה", אמר היום שדרן רשת NBC. עם זאת, אחיו של ג'קסון טוענים כי הכל שקר. הבעיה היא שהם מסרבים לצפות בסרט ולא האזינו כלל לעדויות נגדו.

הסרט "לעזוב את נוורלנד" ישודר בימים שישי ושבת, ה- 8-9.3 בשעה 22:00 בערוץ yes דוקו וב- STINGTV