לאחר ההורדה בדרגה: פנחס עידן הסיר את מועמדותו מרשימת הליכוד

יו"ר ועד עובדי רש"ת שניצב במקום ה-19 במפלגה הוריד עצמו בדרגה בשירות המדינה, כדי שלא ייאלץ להתפטר. בשל ההפסד הכלכלי והחשש כי מועמדותו תיפסל - הודיע כעת על פרישתו

בחירות 2019: יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, הודיע היום (רביעי) לוועדת הבחירות המרכזית על הסרת מועמדתו מרשימת הליכוד. זאת, לאחר שיו"ר ועדת הבחירות דחק בו לעשות זאת, וכדי לחזור לדרגה הבכירה ביותר בשירות המדינה, שבה החזיק טרם בחירתו למפלגה.

קודם לבחירות, עידן מוקם בדרגה 30 בשירות המדינה - הדרגה הגבוהה ביותר, שאינה מאפשרת לו לרוץ לכנסת. לאחר שנבחר בבחירות המקדימות במפלגה, הוריד עצמו לדרגה 26, שבה יכל להתמודד בבחירות מבלי להתפטר. כעת, הודיע עידן על פרישתו כדי לנסות לחזור לדרגה 30 - מהלך ששוויו מוערך בשני מיליון שקלים מצטברים עד סוף חייו.

אלי בן דהן, לשעבר סגן שר הבטחון
 

אלי בן דהן, לשעבר סגן שר הבטחון ( איציק הררי, דוברות הכנסת)

 

אתמול, דחק בעידן יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, לפרוש מהרשימה על מנת שלא לאבד את זכויותיו במידה שמועמדותו ייפסל. במהלך הדיון, העלה השופט קושיות לגבי תום הלב שבמהלך. כאמור, על פי הערכות שנשמעו בדיון, ההפסד הכולל של עידן ממהלך ההורדה בדרגה נאמד בכשני מליון שקלים.

נוסף על כך, מלצר קבע כי אלי בן דהן יוכל להישאר במקום ה-28 ברשימת הליכוד. כמו כן, טל רוסו, צפוי לרוץ לכנסת ולהישאר מספר 2 במפלגת העבודה, לאחר שהיועמ"ש החווה אתמול את דעתו, וטען כי מניעה שיעשה זאת, שכן תפקידו הצבאי האחרון היה במסגרת מילואים.  

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

בתוך כך, הגיש היועץ המשפטי לממשלה את עמדתו ליו"ר ועדת הבחירות, שלפיה אין לאשר את התמודדותו של מיכאל בן ארי, מספר 5 באיחוד מפלגות הימין, להתמודד בבחירות לכנסת ה-21, וזאת בגין הסתה לגזענות. במקביל, היועמ"ש דחה את הבקשה לפסול את עו"ד איתמר בן גביר, מספר 8 במפלגה, מאחר ואין תשתית ראייתית מספקת. ההחלטה הסופית תתקבל על ידי ועדת הבחירות, שצפויה לדון היום בבוקר בנושא. באיחוד מפלגות הימין גינו את המלצת היועמ"ש וטענו כי היא "לא פחות משערוריה".

במכתב ששלח היועמ"ש, נכתב כי "בן ארי מסית לליבוי יצרים שיטתי על יסוד לאומי-אתני נגד האוכלוסייה הערבית, באופן המביא איבה ומדנים ומעמיק תהום. בן ארי קורא לשלילה אלימה של זכויות האוכלוסייה הערבית, לביזוי שיטתי ומכוון שלהם, המאובחנת כמובן לפי יסוד לאומי-אתני, כ'אומה רצחנית', 'בעלי אופי בוגדני ורצחני', אנשים שמבינים 'רק כוח'".