התארים - והשערים הגורליים: אגדות הכדורגל בריאיון לחדשות 13

הכוכבים האיטלקים פירלו ודל פיירו הגיעו לביקור בישראל וסיפרו על הקריירה המפוארת, שבה סחפו את נבחרתם לזכייה במונדיאל. "שערים הם כמו ילדים, אי אפשר לבחור אחד אהוב"

כוכבי הכדורגל האיטלקים, אנדראה פירלו ואלסנדרו דל פיירו, חולקים 12 אליפויות איטליה, שלוש זכיות בליגת האלופות, וזכייה בגביע העולמי. השבוע, הם הגיעו לישראל במסגרת פעילות שיווקית של חברת "הייניקן". פרטי הביקור נשמרים בסוד בגלל האוהדים הרבים שיוצרים קשר ורק רוצים תמונה עם שניים מהכוכבים הכי נוצצים שדרכו על המגרש בשלושת העשורים האחרונים.

"אנחנו מרגישים שהשערים הם כמו שירים, כמו ילדים - אי אפשר לבחור אחד מהילדים שלך", אמר דל פיירו לחדשות 13, כשנשאל מהו הרגע החשוב בקריירה שלו. הידע שלהם על הכדורגל הישראלי, מינימלי ולא יותר: "על הכדורגל הישראלי אני יודע מעט מאוד", סיפר פירלו, "אני מכיר את טל בנין ששיחק איתי, ושיחקתי פעם נגד קבוצה ישראלית בליגה האירופית כשהייתי במילאן, אבל כרגע אני לא זוכר את שמה".

 אנדראה פירלו ואלסנדרו דל פיירו
 

אנדראה פירלו ואלסנדרו דל פיירו (החדשות 13)

 


בשנות ה-90 וה-2000 הם בילו בצמרת הכדורגל העולמי, דל פיירו במדים השחורים-לבנים של יובנטוס, שם קיבל את הכינוי "הנסיך", ופירלו עבר בין מועדוני הפאר של איטליה - אינטר, יובנטוס ומילאן. בשיא הקריירה הם סחפו יחד את נבחרת איטליה לזכייה בגביע העולם בשנת 2006, כשדל פיירו כבש את השער בהארכה בחצי הגמר שנעל את ההתמודדות מול גרמניה. "שואלים אותי לפעמים 'מה הרגשת?', ואני עונה – איך אפשר להסביר את מה שהרגשתי? כל חיי עברו מולי ברגע הזה", סיפר דל פיירו.

בשנת 2014 פירלו לקח על עצמו לבעוט מהנקודה הלבנה בדו קרב מול אנגליה, ואז, כשאיטליה בפיגור הוא בעט "פננקה" - כדור חלש שמתגרה בשוער, בעיטה שאם היא נכנסת - אתה מלך, ואם היא בחוץ, התקשורת והאוהדים ישתו את דמך. "עמדנו להפסיד, ולכן אם הייתי מחמיץ היו רוצחים אותי", משחזר פירלו את הרגע הגורלי, "אבל כשאתה שם, אתה חושב שזה יכול להצליח ושזה הדבר הכי טוב שכדאי לעשות באותה סיטואציה".