בתגובה לבלוני הנפץ: צה"ל תקף מתחם צבאי של חמאס בעזה

מטוסי חיל האוויר ירו לעבר מספר מטרות בצפון הרצועה, לאחר שמוקדם יותר הופרחו בלוני נפץ לאחד מיישובי העוטף. "צה"ל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל"

המתיחות בדרום: צה"ל תקף אמש (שלישי) מספר מטרות בצפון רצועת עזה, בהן מתחם צבאי של חמאס. זאת, בתגובה לבלוני הנפץ שהופרחו מוקדם יותר לעבר יישוב במועצה אזורית שבעוטף עזה.

כזכור, האתר "אל-ערבי אל-ג'דיד" דיווח אמש מפי מקור מצרי כי משלחת ביטחונית של קהיר הגיעה לרצועה, על מנת לדון בנושא הרגיעה עם ישראל. זאת, לאחר שהמשלחת המצרית ביקרה בישראל במשך שלושה ימים, שבמהלכם נפגשה עם מספר בכירים, ובראשם ראש המוסד, יוסי כהן. על פי דיווח פלסטיני, המשלחת כבר הספיקה לעזוב הערב את הרצועה. 

מקורות פלסטינים מסרו ל"אל-ערבי אל-ג'דיד" כי מטרת ביקור המשלחת המצרית היא לדון עם הפלגים הפלסטיניים בהבנות עם ישראל, באפשרות לרגיעה תמורת הקלות וכן בנושא הפיוס הפנים-פלסטיני. בסוף החודש מתכניים בעזה את "צעדת המיליון", ובשל כך המגעים לרגיעה נמצאים בעדיפות עליונה, כך על פי הדיווח. מקור נוסף מסר לאתר כי בזכות מצרים, חמאס לא הגיב לתקיפת צה"ל ברצועה.

 
 
 
 בלונים חשודים בנתיבות
 

בלונים חשודים בנתיבות (ארכיון) (ש.ש נתיבות )

 

שלשום, כזכור, תקפו מסוקי קרב של צה"ל שתי עמדות של חמאס בדרום רצועת עזה. זאת, בתגובה להפרחת זר בלונים שנשא מטען חבלה. כתוצאה מהתקיפות, שאירעו באזור דיר אל בלח וחאן יונס, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר שלשום התפוצץ בלון נפץ בין שני מבנים בתוך ישוב באשכול. איש לא היה בבית בזמן האירוע, לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. כמו כן, אתמול בערב התפוצצו באוויר מספר בלוני תבערה נוספים בשטח המועצה.

בד בבד, ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, אמר אתמול בשיחה עם עיתונאים ברצועת עזה כי הפלסטינים "דנו עם המצרים באתגרים והסכנות בפניהן ניצבת הסוגיה הפלסטינית, נושא 'עסקת המאה', המצב הפנימי בעזה, נושא הפיוס הפנים פלסטיני וכן ביחסים הדו צדדיים עם מצרים". 

כלי טיס צה"לי תקף ביום ראשון עמדה של "כוח הריסון" של חמאס באזור בית חאנון שבצפון רצועת עזה בתגובה להשלכת מטעני חבלה לעבר גדר המערכת. עד כה נהג צה"ל לתקוף רק במקרים שבהם היו נפגעים בקרב כוחות הביטחון, אך באותו יום אירעה התקיפה ללא דיוחים על נפגעים. ביום שבת תקף כלי טיס של צה"ל שתי עמדות של חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה להפרחת זר בלונים שנשא מטען חבלה לעבר שטח ישראל. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים כתוצאה מהמטען.