ה"בחירות" בתיכון בליך: רוב מוחץ לכחול לבן, הליכוד במקום השני

בסימולציית הבחירות המסורתית שנערכה בבית הספר ברמת גן, זכתה מפלגתם של גנץ ולפיד לרוב של 47%. הליכוד התברגו במקום השני עם 21%. מפלגת העבודה לא עברה את אחוז החסימה

בחירות 2019: תלמידי תיכון בליך ברמת גן, שזה עשרות שנים ידועים כמי שמסוגלים לחזות את תוצאות הבחירות - ואף הצליחו לחזות את המהפך ב-1977, מנבאים כי כחול לבן, מפלגתם המאוחדת של בני גנץ ויאיר לפיד, תהפוך למפלגה הגדולה ביותר בכנסת ה-21. בסימולציית הבחירות שנערכה היום (שלישי), זכתה כחול לבן לרוב מוחץ של 47%. הליכוד אמנם הגיעה למקום השני, אך בפער גדול: 21% בלבד מתלמידי התיכון, שנחשב כי יכול לנבא את תוצאות הבחירות, הצביעו למפלגת השלטון הנוכחית. 

במקום השלישי והרביעי דורגו מפלגת מרצ עם 10% וכולנו של משה כחלון עם 7%. את רשימת המפלגות שעוברות את אחוז החסימה סגרה מפלגת זהות בראשותו של משה פייגלין, המקדמת בין השאר לגליזציה של קנאביס. מפלגת העבודה בראשותו של אבי גבאי התבררה כמפסידה הגדולה בסימולציית הבחירות, עם 3% מהתלמידים בלבד שהצביעו לה. גם מפלגות הימין - הבית היהודי, הימין החדש וש"ס לא עברו את אחוז החסימה. 

בווידאו: גבי אשכנזי בתיכון בליך

מסקר חדשות 13 שנערך בסוף השבוע עולה כי אם הבחירות לכנסת ה-21 היו נערכות היום מפלגת "כחול לבן" הייתה זוכה ל-36 מנדטים, ואילו מפלגת הליכוד 30 מנדטים. מדובר בעלייה של ארבעה מנדטים למפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשוואה לסקר הקודם. לעומת זאת, מפלגתם המשותפת של גנץ ולפיד שמרה על נתון זהה. בתמונת הגושים נרשם מהפך כשגוש המרכז-שמאל קיבל 61 מנדטים, לעומת גוש הימין שקיבל 59 מנדטים.

המפלגה השלישית בגודלה היא חד"ש-תע"ל בראשות איימן עודה ואחמד טיבי עם תשעה מנדטים. איחוד מפלגות הימין ויהדות התורה עם שבעה מנדטים, ואילו העבודה, ש"ס ומרצ עם שישה מנדטים. מפלגת "הימין החדש" בראשות איילת שקד ונפתלי בנט עם חמישה מנדטים. חותמות את רשימת הנכנסות לכנסת מפלגות כולנו והאיחוד בין בל"ד לרע"ם עם ארבעה מנדטים.