שקד: "גם אחרי כתב החשדות נמליץ על נתניהו, ככה זה בפוליטיקה"

יו"ר הימין החדש אמרה כי מפלגתה תתמוך ברה"מ גם לאחר השימוע - עד הרשעתו. "אנחנו כאן כדי לקדם ערכים שאנחנו מאמינים בהם כמחנה הלאומי. לא רוצה את ניסנקורן כשר אוצר"

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה הבוקר (שלישי) לכתב החשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מה שמעניין אותנו הוא המחנה הלאומי ומי שמנהיג אותו הוא נתניהו, לכן למרות ההתפתחות המשפטית נמליץ עליו". לדבריה, "במדינת ישראל הולכת ונשחקת חזקת החפות. נתמוך ברה"מ עד שיורשע". את הדברים אמרה שקד בתוכנית "העולם הבוקר".

שקד, שמובילה את מפלגת "הימין החדש" יחד עם שר החינוך נפתלי בנט, הוסיפה כי "ככה זה בפוליטיקה. נכנסו למערכת הפוליטית כדי לקדם ערכים שמרניים ברמה המדינית, הכלכלית והמשפטית. אני לא רוצה לשבת בממשלה שאבי ניסנקורן הוא שר האוצר – זה לא מה שאני מאמינה בו".

לכל האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

איילת שקד בריאיון
 

איילת שקד בריאיון (החדשות 13)

 

שרת המשפטים התייחסה גם לאיחוד מפלגות הימין, שעל פי הסקרים, נוגס במנדטים של הימין החדש. "האיחוד הזה היה צורך השעה עבור גוש הימין, כיוון שחבל ששלושה מנדטים של גוש הימין היו הולכים לפח. כרגע הסכנה היחידה לשלטון הימין היא מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה". לדבריה, "גוש הימין גדול משמעותית מגוש השמאל, לכן מצביעי הימין צריכים לגלות אחריות ולהצביע רק למפלגות שיעבירו בוודאות את אחוז החסימה".

מספר 2 ברשימת "הימין החדש" התייחסה גם לירידה בסקרים: "אנחנו חושבים שלקראת הבחירות המצב ישתפר". כמו כן, היא התייחסה לייצוג הנשי ברשימה: "בניגוד למפלגות השמאל יש לנו שוויון מוחלט של נשים בהנהגת המפלגה. אפילו בעשירייה הראשונה יש 50% נשים".

 בנט ושקד מכריזים על המפלגה החדשה
 

בנט ושקד מכריזים על המפלגה החדשה (רויטרס )

 

אמש התייחס נתניהו להחלטת היועמ"ש על הגשת כתב אישום כפוף לשימוע: "לא עלה שום דבר חדש בהאשמות הסרק נגדי. לפני שהצגתי את האמת והעובדות, מגדל הקלפים הזה החל לקרוס. וכשתהיה לי ההזדמנות להציג את האמת והעובדות, הוא יקרוס עד אפר. לא יהיה ממנו זכר. זה יקרה רק אחרי הבחירות, ובינתיים לא הייתי מזלזל בסכנה".