כתובות אנטישמיות רוססו במלון בו שהו בני נוער ישראלים בשווייץ

משלחת מדעית שהגיעה מטבריה למאיץ החלקיקים בז'נבה נתקלה בציורי צלבי קרס וכתובות נאצה. האבטחה תוגברה • בובות הנראות כסטריאוטיפ אנטישמי הוצגו בקרנבל בבלגיה

כתובות נאצה אנטישמיות רוססו אתמול (שני) במלון שבו התארחה משלחת מדעית של בני נוער מטבריה למאיץ החלקיקים בז'נבה, שווייץ. האבטחה סביב המשלחת תוגברה.

בתמונות שפרסם ראש עיריית טבריה, רון קובי, ניתן לראות שצוייר צלב קרס ואת הכיתוב "אני אוהב את היטלר" באנגלית. "התלמידים הבוגרים שלנו מבינים את המשמעות והאחריות", כתב קובי בפייסבוק. "משרד החוץ ומשרד החינוך על העניין והאבטחה תוגברה. לכל התלמידים היקרים שלום! אנחנו בטיפול העניין".

 בובות המציגות יהודים באופן אנטישמי בבלגיה
 

בובות המציגות יהודים באופן אנטישמי בבלגיה (חדשות 13 )

 

בתוך כך, במהלך חגיגות קרנבל בעיר אלסט שבבלגיה, הוצגו שתי בובות גדולות הנראות כסטריאוטיפ אנטישמי של יהודים, כשהם עומדים על שקים של כסף ועל כתפו של אחד מהם יש עכבר לבן.

אתמול התגלו צלבי קרס על דלתות בניין בעיירה מומנהיים שאיכלס בעבר בית כנסת. שלטים בעברית שנותרו על קירות הבניין הושחתו אף הם על ידי האלמונים. מדובר באזור שבו הושחתו לאחרונה כ-80 מצבות בבית עלמין יהודי.

מקרה זה מצטרף לשורת מקרים דומים שהתרחשו במדינה בזמן האחרון. ביום שבת הושחתה אנדרטה שהוצבה בשטרסבורג לזכר בית הכנסת "דס הלס" על ידי אלמונים. האנדרטה הוקמה כמצבת זיכרון לבית כנסת שנבזז והוצת ב-1940 על ידי הנאצים. סגן ראש העיר, אלן פונטנל, הגיע בבוקר למקום וגילה כי מצבת האבן הופלה מהמעמד שעליו ניצבה, ככל הנראה באמצעות מוט. את התמונות פרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

"מרבית הסיכויים הם שמדובר, לצערנו, בצעד נוסף של אנטישמיות בעיר", כתב פונטנל. "נעשה כל שביכולתנו, יחד עם כוחות הביטחון, כדי לתפוס את האחראים למעשה". ראש העיר, רולאן רי, התייחס אף הוא למקרה: "מיהרתי להגיע למקום כדי לראות את הנזק שנגרם לו, ולגנות את המעשה הבלתי מקובל הזה", אמר רי. "ראיתי את חילול המצבה, ואומר זאת שוב: מספיק! האתר הזה עצמו הוא תגובה למעשה ההשחתה הנתעב, שכן הוא מסמל הן את הזוועות שגרם המשטר הנאצי, והן את כוח ההתנגדות של העם הצרפתי. הרוח של אלה שנחלצו לעזרת העם היהודי בתקופות נוראיות עדיין קיימת גם היום, וזו הרוח שקיימת בנו".

לפני כשבועיים רוססו צלבי קרס וכתובות "יהודי מסריח" ברובע ה-14 בפריז. יום קודם לכן, רוססו בעיר בלואה צלבי קרס ולצידם המילים "עמנואל היטלר" ו"אדולף מקרון" בגנותו של נשיא המדינה עמנואל מקרון. כמו כן, רוססו צלבי קרס באנדרטה בבית עלמין בסמוך לעיר ליון.