רה"מ עקץ את גנץ: "איני מדבר מתסריט שהכניסו לי לפה, כמו צנון"

ראש הממשלה לחץ ידיים עם גדעון סער בתחילת אירוע השקת קמפיין הליכוד, שבו תקף את ראש כחול לבן ואמר: "גנץ טען שהאיראנים לא יבנו פצצות אטום כי הם רציונאליים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (שני) בהשקת קמפיין הליכוד לבחירות 2019 בכפר המכבייה, לשם הגיעו רוב חברי הרשימה, בהם גדעון סער. חרף המתיחות בין השניים, נתניהו לחץ לסער את היד ואמר לו: "בהצלחה שיהיה לנו". בנאומו תקף נתניהו את בני גנץ: "פה אין תסריטים, פרוטוקולים, קבוצות מיקוד. אני מדבר מהלב, לא מאיזה תסריט שהכניסו לי לפה, כמו צנון".

ראש הממשלה אמר כי הבחירות "לא מובטחות וזה לא בכיס. זה לא יהיה פשוט. אני לא זוכר התגייסות כזאת של השמאל והתקשורת, בדרך כלל אין הבדל ביניהם". לטענתו, התקשורת תגיד "איך אנחנו מעזים לומר שהתקשורת מוטה ולא אובייקטיבית. אני רוצה להגיד לכם מה שהם יודעים - שמול ההישגים הכבירים שלנו הם פשוט לא יכולים לנצח במשחק. הם מנסים להוציא אותי מהמגרש כדי שהליכוד והימין יפלו מהשלטון. זה לא ילך להם".

כמו כן, נתניהו הגיב להחלטת יו"ר ועדת הבחירות לא לאפשר את שידור נאומו בשידור חי: "מצביעי הימין, לא תוכלו לצפות בזה בטלוויזיה. ארבע שנים אתם יושבים בבית ושומעים ערב ערב את שידורי התעמולה נגדנו בטלוויזיה. ערוץ 11, 12, 13. זה הכל אותו דבר. זאת אותה שטיפת מוח. אין דרך אחרת לכנות את זה. כמה זה מוטה ומסולף".

בווידאו: ראש הממשלה נתניהו לוחץ ידיים עם גדעון סער בהשקת קמפיין הליכוד >> 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

נתניהו התייחס להחלטת היועמ"ש על הגשת כתב אישום כפוף לשימוע: "לא עלה שום דבר חדש בהאשמות הסרק נגדי. לפני שהצגתי את האמת והעובדות, מגדל הקלפים הזה החל לקרוס. וכשתהיה לי ההזדמנות להציג את האמת והעובדות, הוא יקרוס עד אפר. לא יהיה ממנו זכר. זה יקרה רק אחרי הבחירות, ובינתיים לא הייתי מזלזל בסכנה".

"שמונה שנים עמדתי איתן מול לחצים אדירים של הממשל האמריקני שאמסור את יהודה ושומרון לפלסטינים ואחלק את ירושלים. עמדתי איתן ואמרתי - לא יהיה", המשיך נתניהו, "לא הופעל לחץ כזה על אף ראש ממשלה בישראל, ואני אומר לכם שלפיד וגנץ היו קורסים תוך רבע שעה מול הלחץ הבינלאומי הזה. אצלי זה לא קרה, וכל עוד אני ראש הממשלה זה גם לא יקרה. לא נעקור יישובים, זו עמדת הברזל של הליכוד וזו התחייבות הברזל שלי". 

"אם כבר קורעים מסכות, לפיד וגנץ תמכו בהסכם הגרעין איראן. גנץ אמר שהאיראנים לא יבנו פצצות אטום כי הם רציונאליים. הוא חושב שמשטר האייתוללות, שקורא להשמיד ולמחוק אותנו מעל פני האדמה כל חמש דקות, הוא רציונלי. זה פשוט הזוי", אמר. "לפיד אמר שלהתנגד להסכם זו טעות אסטרטגית. אוי לנו אם השניים האלה יהיו ראשי ממשלה. הם לא אלה שיעצרו את איראן, הם לא מסוגלים לזה בכלל. אני פעלתי אחרת לגמרי, מול סכנה קיומית לישראל נאבקתי נגד כל העולם, נגד נשיא ארה"ב, עשיתי זאת כי האינטרס העליון של מדינת ישראל היה לנגד עיניי". "השמאל יעלה לשלטון ויחזיר אותנו אחורה. כפי שקרה בפעמים הקודמות כשהמליכו גנרלים מהשמאל. אתם זוכרים מה קיבלנו – קיבלנו את אוסלו והאינתיפאדה, אוטובוסים מתפוצצים ואלפי הרוגים. אסור לחזור על הטעות המסוכנת הזאת".

ראש הממשלה נתניהו
 

נתניהו בהשקת קמפיין מפלגת הליכוד (החדשות 13)

 

"במקום לעזור במשימה הזו, לפיד וחבריו בשמאל תקפו אותי בלי הרף, אני התעקשתי כי ידעתי שמדובר בעצם הקיום שלנו. זו השליחות שלי, שאותה ירשתי מאבי ומסבי, והיא בוערת בעצמותיי. זה לא ספין ולא עמדה של פרסומאי, זה לא יתרון פוליטי, זה בוער בעצמותיי להבטיח את עם ישראל בארצו, את עתידו, את עתיד ילדיי. לכן לא ויתרתי, נאמתי בקונגרס האמריקני וקראתי לארה"ב לצאת מההסכם ולהטיל סנקציות על איראן". 

ראש הממשלה נתניהו תיאר במהלך נאומו רשימה של מדינות בהן היה ונפגש עם מנהיגיהן, ביניהן ציין את אפגניסטן, שבה לא ביקר. "כשאני נפגש עם טראמפ ופוטין, כשאני נפגש עם מנהיגי העולן, בבייג'ינג ובטוקיו, בריו דה ז'ינרו ובניו דלהי, בצ'אד ובאומן, באפגניסטן ובקזחסטן, באוסטרליה ובסינגפור. כשאני נפגש עם מנהיגי העולם אני מתמלא בגאווה שאני מייצג אתכם ואת כל מדינת ישראל". לאחר הנאום, תיקן ראש הממשלה את דבריו וצייץ: "התכוונתי אזרבייג׳ן, אבל מי יודע? אולי בקדנציה הבאה".