ראשי כחול לבן בסיור בצפון הארץ: לעולם לא נרד מרמת הגולן

גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי סיירו בגולן והדגישו את החשיבות על שמירת הריבונות באזור. יעלון: "לא נאפשר, לא לאיראן ולא לחזבאללה, להתבסס ולהתעצם בסוריה ובלבנון"

ראשי מפלגת כחול לבן – בני גנץ, יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי, הגיעו היום (שני) לסיור ברמת הגולן. במהלך הסיור אמר גנץ כי "אותנו לא ילמדו איך להגן על המדינה ואיך להילחם בטרור. אנחנו נעצור את ההתבססות האיראנית בשלוש חזיתות – בסוריה, בלבנון וברצועת עזה. נגדיל את ההתיישבות בגולן בצורה שתשדר לעולם בצורה ברורה- לעולם לא נרד מהגולן. להפך, הוא יפותח ויוכפל".

"אני נדרשים להתמודד עם אתגרים ביטחוניים ומגוונים", אמר גנץ, "גם גבי, גם אני וגם בוגי לחמנו פה. יש מולנו חזית איראנית שמתבססת פה. כמו בעזה בלבנון, ישנם איומים משמעותיים. נמצאים לפני שלושה רמטכ"לים ושר לשעבר שהיה בקבינט. 117 שנות ניסיון צבאי. אנחנו נבנה קבינט תקיף וננהל מול צה"ל והגורמים המוסמכים את התהליכים הנכונים והאחראים – לא מול התקשורת".

 מפלגת "כחול לבן" בסיור בצפון
 

מפלגת "כחול לבן" בסיור בצפון ( החדשות 13)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

לאחר דבריו של גנץ, יעלון אמר כי "הגבול שלפנינו הוא לא רק גבול בין מדינות, הוא גם גבול בין ציוויליזציות: הירוק, המלבלב, הפורח והמשגשג שבמצד שלנו מול השחור, השרוף, המדמם שבצד הסורי. במשך כל מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה, ידענו להציב קווים אדומים, להכות היכן ומתי שצריך כשניסו לפגוע בנו ובריבונותנו".

"אנו נדאג שהאינטרסים הביטחוניים הלאומיים של ישראל יישמרו בעוצמה ובאחריות. לא נאפשר, לא לאיראן ולא לחזבאללה, להתבסס ולהתעצם בסוריה ובלבנון ונמנע כל ניסיון לפגוע בנו", אמר יעלון. כמו כן, שר הביטחון לשעבר התייחס לסוגית רמת הגולן ואמר: "רמת הגולן היא נכס אסטרטגי ראשון במעלה ונפעל כדי לחזק אותה ולהכיל עליה בהקדם האפשרי ריבונות ישראלית מלאה".

גבי אשכנזי
 

מפלגת "כחול לבן" בסיור בצפון ( החדשות 13)

 

אשכנזי אמר בסיור כי "אני רוצה לומר דבר אחד לכל אויבנו בסוריה ובמרחב כולו. מול כל איום קיומי על מדינת ישראל- אנחנו נפעל ולא נכיל. פעולה- לא הכלה".

 

במהלך הסיור בצפון לפיד התייחס גם הוא לרמת הגולן ואמר כי היא "חלק בלתי נפרד מישראל. היא נכס אסטרטגי ויש לנו עליה זכות היסטורית. ישראל לא תחזיר לעולם את רמת הגולן. בשנתיים האחרונות אנחנו מנהלים קמפיין שיוביל להכרה אמריקנית בריבונות הישראלית ברמת הגולן. ההיסטוריה שם היא שלנו. ממשלה בראשותנו לעולם לא תחזיר אותה. בצד השני של הגבול יושב רודן שרצח חצי מיליון בני אדם, מבני עמו. מי שמחזיק את המשטר שלו הם האיראנים וחזבאללה. אנחנו קוראים גם לאיחוד האירופי ולאו"ם להכיר במציאות, להכיר במה שנכון וצודק".

בתוך כך, במהלך הסיור התייחס גנץ לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "מי שצולל בסקרים ממציא חבירות עם טיבי", אמר גנץ, והוסיף כי "הם מתחילים להמציא סיפורים - שום דבר לא נכון". זאת, בהתייחס לתדרוכים שהעביר נתניהו לבכירי מפלגתו, באשר למסרים שאותם יש להעביר בהמשך מסע הבחירות. עוד הצהיר גנץ כי "נבנה ממשלת אחדות עם כל המפלגות, עם כל מי שציוני".

ראש הממשלה בנימין נתניהו
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ( חדשות 13)

 

"אנחנו לא מחזיקים את החקלאות כפי שהחזקנו אותה בעבר. נשלב בין קידמה ודרישה לחדשנות וקידמה ושיקולים כלכליים לבין ההבנה המאוד חשובה שלחקלאות יש ערך", אמר גנץ. "אנחנו נעסוק בסוגיות שלא משעממות אותנו, כמו חקלאות", המשיך ועקץ יו"ר כחול לבן את נתניהו. "נבנה ממשלת אחדות עם כל המפלגות, עם כל מי שציוני". בהמשך, נשאל גנץ על פרשת נאווה ג'ייקובס, שהתלוננה כי הרמטכ"ל לשעבר הטריד אותה מינית - אך גנץ סירב להתייחס.

מהליכוד נמסר בתגובה לדבריו של גנץ כי "לו וללפיד אין ממשלה בלי גוש חוסם של המפלגות הערביות. עפר שלח הודה שהם יקימו גוש חוסם עם המפלגות הערביות, מיכאל ביטון אמר שהם ישבו איתן בממשלה, וגנץ פסל ישיבה עם נתניהו. לכן זה חשבון פשוט: או ביבי או טיבי. על זה הבחירות".