בתגובה להפרחת בלוני תבערה - צה"ל תקף בדרום רצועת עזה

מסוקי קרב ישראליים תקפו שתי עמדות של חמאס באזור דיר אל בלח וחאן יונס, אין נפגעים ולא נגרם נזק. במועצה האזורית אשכול דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעים באזור

מסוקי קרב של צה"ל תקפו היום (שני) שתי עמדות של חמאס בדרום רצועת עזה. זאת, בתגובה להפרחת זר בלונים שנשא מטען חבלה לעבר שטח ישראל. כתוצאה מהתקיפות, שאירעו באזור דיר אל בלח וחאן יונס, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הבוקר התפוצץ בלון נפץ בין שני מבנים בתוך ישוב באשכול. איש לא היה בבית בזמן האירוע, לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. כמו כן, הערב התפוצצו באוויר מספר בלוני תבערה נוספים בשטח המועצה.

בד בבד, ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, אמר היום בשיחה עם עיתונאים ברצועת עזה כי הפלסטינים "דנו עם המצרים באתגרים והסכנות בפניהן ניצבת הסוגיה הפלסטינית, נושא 'עסקת המאה', המצב הפנימי בעזה, נושא הפיוס הפנים פלסטיני וכן ביחסים הדו צדדיים עם מצרים". 

 
 
 
 בלון נפץ התפוצץ בין שני מבנים בתוך ישוב באשכול
 

בלון נפץ התפוצץ בין שני מבנים בתוך ישוב באשכול ( בטחון אשכול)

 

"דנו בהבנות עם ישראל ובכך שהיא מפרה אותן", הוסיף הנייה. "אני יכול לומר שהיחסים עם מצרים איתנים וכל מחלוקות העבר מאחורינו, אנו פועלים כדי לבנות יחסים אסטרטגיים עם מצרים ומדינות ערב. הצגנו בפני המצרים את הפעולות אותן אנו מבצעים לאורך הגבול עמה, והדגשנו כי אנו שומרים על גבולה מתוך 'שכנות טובה'. אין לנו זרוע צבאית בסיני או כל זרוע צבאית במצרים". 

כלי טיס צה"לי תקף אמש עמדה של "כוח הריסון" של חמאס באזור בית חאנון שבצפון רצועת עזה. זאת, בתגובה להשלכת מטעני חבלה לעבר גדר המערכת.  עד כה נהג צה"ל לתקוף רק במקרים שבהם היו נפגעים בקרב כוחות הביטחון, אך הערב אירעה התקיפה ללא דיוחים על נפגעים. העיניים כעת נשואות ל-30 במארס - "יום האדמה", שבו יציין חמאס שנה לעימותים האלימים. 

ביום שבת תקף כלי טיס של צה"ל שתי עמדות של חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה להפרחת זר בלונים שנשא מטען חבלה לעבר שטח ישראל. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים כתוצאה מהמטען. 

 ראש הלשכה המדינית של החמאס, אסמאעיל הנייה בשיחה עם כתבים ברצועת עזה
 

ראש הלשכה המדינית של החמאס, אסמאעיל הנייה בשיחה עם כתבים ברצועת עזה (החדשות 13)