גנץ נגד נתניהו: "מי שצולל בסקרים - ממציא חבירות עם טיבי"

במהלך סיור שערכו חברי כחול לבן בצפון, התייחס יו"ר המפלגה לאמירותיו של נתניהו בתדרוך שהעביר לחברי הליכוד: "הם מתחילים להמציא סיפורים - שום דבר לא נכון"

יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ, התייחס היום (שני) לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת סיור שערכו בכירי המפלגה עם חקלאי הצפון. "מי שצולל בסקרים ממציא חבירות עם טיבי", אמר גנץ, והוסיף כי "הם מתחילים להמציא סיפורים - שום דבר לא נכון". זאת, בהתייחס לתדרוכים שהעביר נתניהו לבכירי מפלגתו, באשר למסרים שאותם יש להעביר בהמשך מסע הבחירות. עוד הצהיר גנץ כי "נבנה ממשלת אחדות עם כל המפלגות, עם כל מי שציוני".

"אנחנו לא מחזיקים את החקלאות כפי שהחזקנו אותה בעבר. נשלב בין קידמה ודרישה לחדשנות וקידמה ושיקולים כלכליים לבין ההבנה המאוד חשובה שלחקלאות יש ערך", אמר גנץ. "אנחנו נעסוק בסוגיות שלא משעממות אותנו, כמו חקלאות", המשיך ועקץ יו"ר כחול לבן את נתניהו. "נבנה ממשלת אחדות עם כל המפלגות, עם כל מי שציוני". בהמשך, נשאל גנץ על פרשת נאווה ג'ייקובס, שהתלוננה כי הרמטכ"ל לשעבר הטריד אותה מינית - אך גנץ סירב להתייחס.

מהליכוד נמסר בתגובה לדבריו של גנץ כי "לו וללפיד אין ממשלה בלי גוש חוסם של המפלגות הערביות. עפר שלח הודה שהם יקימו גוש חוסם עם המפלגות הערביות, מיכאל ביטון אמר שהם ישבו איתן בממשלה, וגנץ פסל ישיבה עם נתניהו. לכן זה חשבון פשוט: או ביבי או טיבי. על זה הבחירות". 

 
 
 
 

בווידיאו: גנץ מתעלם מהשאלה על נאווה ג'ייקובס

גבי אשכנזי, הרביעי ברשימת המפלגה לכנסת, נשא אף הוא דברים. "אני יודע שנמאס לכם החקלאים מהבטחות", אמר. "אנחנו נעשה את מה שצריך כי אנחנו יודעים. הבעיה של הצפון היא שלא עושים", ואילו יו"ר המפלגה השני, יאיר לפיד, הוסיף: "אנחנו הנהגה שמבינה שלא צריך לחלוב את החקלאים - אלא לעזור לחקלאים". 

במהלך הנאום שנשא גנץ התפרץ לדבריו אחד הנוכחים במקום, שבמהרה הסתבר כי הוא אותו אדם שהפריע ליו"ר כחול לבן במהלך נאומו בגני התערוכה, עת הודיע על האיחוד עם מפלגת יש עתיד. המאבטחים ליוו אותו החוצה מהאולם. 

כאמור, גנץ התייחס בדבריו לתדרוכים שהעביר בימים האחרונים נתניהו לבכירי מפלגתו באשר למסרים אותם יש להעביר בהמשך מסע הבחירות. "התקשורת עושה הכול כדי להסתיר שבבחירות האלה הבחירה האמיתית זה בין ממשלת ימין שלנו בראשותי לבין ממשלת שמאל חלשה בראשות לפיד וגנץ", נשמע נתניהו בהקלטה מתוך שיחה שקיים בימים האחרונים עם בכירים בליכוד, שהגיעה לחדשות 13. "המועמד לראשות הממשלה הולך לטקס זיכרון למחבלי חמאס שרוצחים ישראלים. מה יכול להיות יותר שמאל מזה? זה מה שצריך להדגיש", אמר נתניהו.  

 בכירי כחול לבן במהלך סיור בצפון
 

בכירי כחול לבן במהלך סיור בצפון ( החדשות 13)

 


מסקר חדשות 13 שנערך בסוף השבוע עולה כי אם הבחירות לכנסת ה-21 היו נערכות היום מפלגת "כחול לבן" תקבל 36 מנדטים, ואילו מפלגת הליכוד 30 מנדטים. מדובר בעלייה של ארבעה מנדטים למפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשוואה לסקר הקודם. לעומת זאת, מפלגתם המשותפת של בני גנץ ויאיר לפיד שמרה על נתון זהה. בתמונת הגושים נרשם מהפך כשגוש המרכז-שמאל קיבל 61 מנדטים, לעומת גוש הימין שקיבל 59 מנדטים.