ארצות הברית: עשרות הרוגים ופצועים בסדרת סופות טורנדו באלבמה

לפחות 23 בני אדם, בהם ילדים, נהרגו בסופה שהכתה במזרח ארה"ב. נמל תעופה ותחנת כיבוי אש נהרסו כליל, ונזק רב נגרם לבתים רבים באזור. מצב החירום שהוכרז במדינה הוארך

לפחות 23 בני אדם נהרגו ועשרות נוספים נפצעו הלילה (שני) במדינת אלבמה שבארצות הברית, כתוצאה מסדרה של סופות טורנדו באזור. לפי שירות החיזוי הלאומי בארצות הברית, לפחות 12 סופות טורנדו פגעו אתמול במדינות אלבמה וג'ורג'יה וגרמו להרס רב. בעקבות הסופות, נמל תעופה ותחנת כיבוי אש נהרסו כליל ונזק רב נגרם לבתים רבים בסביבה.  

סופות הטורנדו שפגעו באזור הן חלק ממערכת חורפית שצפויה להכות בחלק גדול ממזרח ארצות הברית במשך השבוע. בבית החולים במזרח מדינת אלבמה מסרו כי הם מטפלים בלמעלה מ-40 פצועים. השריף של מחוז לי במדינת אלבמה, ג'יי ג'ונס, סיפר כי טווח הגילים של הקורבנות בסופות עדיין לא נקבע סופית, אך עם זאת ציין כי "יש בין ההרוגים מספר ילדים, לצערנו". לדבריו, "עשינו כל שביכולתנו בערב הזה כדי לעזור. האזור מאוד מסוכן כעת".

טורנדו באלבמה
 

הנזקים מסופות הטורנדו באלבמה (חדשות 13)

 "ליבנו יוצא אל אלו שאיבדו את חייהם בסערות שפגעו היום במחוז לי", כתבה מושלת אלבמה, קיי אייבי. "אנחנו מתפללים בשביל משפחותיהם ובשביל כל מי שהבתים או העסקים שלהם ניזוקו מהסופות". אייבי האריכה את מצב החירום במדינה, שהוכרז עוד בחודש שעבר בעקבות סופות הטורנדו ומזג האוויר הסוער שפוקדים את האזור.נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הזדהה גם הוא עם תושבי אלבמה והסביבה שנפגעו מהסופות: "לתושבים הנהדרים של אלבמה והסביבה – בבקשה תהיו זהירים ובטוחים. סופות נוספות עלולות להגיע. שאלוהים יברך את משפחות הקורבנות ואת אלה שנפצעו".