ארדן העיד: נתניהו שאל אותי אם לא מקשיבים לטענות של אלוביץ'

למרות שהשר לבט"פ יצא להגנת רה"מ בנוגע לתיק 4000, קיים פער בין מה שאמר בציבור לבין עדותו במשטרה. גורם אכיפה: "ההגנה שמעניק לנתניהו עומדת בסתירה לעדותו"

השר לביטחון פנים גלעד ארדן יצא אמש (שבת) להגנתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000, אך יש פער בין הדברים שאמר ארדן בציבור, לבין מה שתיאר בעדותו במשטרה. במסגרת עדותו של ארדן ברשות לניירות ערך הוא אמר כי נתניהו שאל אותו אם זה נכון שלא מקשיבים לטענותיו של שאול אלוביץ׳ במסגרת הרפורמה. בעוד שאתמול טען אמר כי זה לא נכון שנתניהו אמר לו להיות קשוב לחברת "בזק". 

ארדן העיד במשטרה על כך שלא היה מרוצה מכך שנתניהו החליף אותו בתפקידו כשר התקשורת. גורם אכיפה אמר על חקירתו של ארדן בתיק 4000 כי "ההגנה המוחלטת שמעניק השר ארדן לנתניהו עומדת בסתירה לתוכן העדות שלו באשר לנסיבות החלפתו, לשביעות הרצון שלו מההחלפה ובאשר לדעתו על הרפורמות שהטיבו עם שאול אלוביץ'". כמו כן, ארדן אמר במפורש לחוקרי הרשות לניירות ערך כי נתניהו אכן פנה אליו על מנת להבין אם ב"בזק" לא מקשיבים לטענות במסגרת הרפורמות המדוברות.

 השר לביטחון פנים, גלעד ארדן
 

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן (חדשות 13 )

 

כזכור, בשבוע שעבר פרסם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את ההכרעות בתיקי ראש הממשלה, וקבע כי בתיק 4000 החשד נגד נתניהו מתייחס לקשרים בלתי הולמים עם בעלי גוף תקשורת, כשהכוונה היא לעסקת שוחד מתמשכת בינו לבין איש העסקים שאול אלוביץ'. על פי החשד, אלוביץ', הבעלים של אתר החדשות "וואלה", דאג לסיקור אוהד ולצנזור ידיעות שליליות הקשורות לבני הזגו נתניהו. מנגד, נתניהו קידם את ענייניו של אלוביץ', כשהיה במשרד התקשורת, בעיקר במיזוג בין חברות התקשורת "בזק" ו"יס".

ראש הממשלה בנימין נתניהו
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו (חדשות 13)