חיישנים ומצלמות שינטרו נהגים: הפיתוחים החדשים בעולם הרכב

תערוכת המובייל העולמית ננעלה עם הבטחה לסייע להפוך את הכביש לבטוח יותר. מסנסור שבודק מדדים ועד תיעוד השימוש בטלפון בנסיעה. "שומרים על הנהג מבלי לגעת בו פיזית"

תערוכת המובייל העולמית בברצלונה ננעלה היום (ראשון) כשבשורת הדור החמישי מבטיחה לשנות את עולם הרכב ולסייע לכולנו לעלות על הכביש וגם לחזור הביתה – בשלום. בשנים הקרובות, אנו עדיין צפויים להעביר עוד זמן רב על הכביש הישן, העמוס והטוב. זאת, עד שהרכב האוטונומי ייקח את מלאכת הנהיגה לעצמו. 

הבריאות והכשירות של נהג הרכב הן קריטיות, ולכן פיתוחים רבים שהוצגו בתערוכה מנסים לתת מענה לנושא. חברת "קונטיניוס ביומטריקס" הישראלית הציגה יחד עם מרצדס את הפיתוח שלה. ערן הוכשטאדטר, מנהל הפיתוח העסקי של החברה אמר כי "מדובר בחיישן שאפשר למדוד באמצעותו דופק, נשימה ולחץ דם על מנת לנטר את הנהג. מבלי לגעת פיזית בנהג, המצלמה בודקת את המדדים הרפואיים שלו ושומרת שהוא ערני ובמצב תקין לאחוז בהגה". 

פיתוחים בעולם הרכב מתערוכת המובייל
 

פיתוחים בעולם הרכב מתערוכת המובייל (החדשות 13)

 

הפיתוח של חברת "סרף סייט" לעומת זאת, הוא שתי מצלמות שמוצמדות לשמשת הרכב ואמורות לזהות אירועים חריגים בנהיגה. "יש לנו מצלמה קדמית ומצלמה אחורית. המצלמה הקדמית מזהה אירועים חריגים כמו תאונות או כמעט תאונות, בעוד שהמצלמה האחורית מסתכלת על הנוסע", סיפר אבי פישר, מנכ"ל החברה. המשמעות של כך היא שברגע שאנחנו על הכביש, החברה יכולה לזהות פניות אגרסיביות, תאונות חזקות ואולי הכי חשוב - מתי העיניים שלנו מופנות אל הטלפון הסלולרי ולא אל הכביש.