"חשש לאי סדרים ופגמים": הוקפאה מכירת הכרטיסים לאירוויזיון

תאגיד "כאן" הורה על הצעד בעקבות החשד כי מאות כרטיסים נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור • מוקדם יותר חברת "לאן" הגישה תלונה במשטרה על ספסרות

תאגיד השידור הציבורי "כאן" הודיע היום (ראשון) על הקפאת מכירת הכרטיסים לאירוויזיון 2019 שייערך בתל אביב, עד להודעה חדשה. זאת, לאחר שמערכות הפיקוח והבקרה של התאגיד העלו חשש לאי סדרים ופגמים בהליך המכירה, ועל פי החשד מאות כרטיסים, בשווי של מאות אלפי שקלים ובמקומות טובים באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב, בניגוד להנחיות מועצת התאגיד. 

בתגובה, מנכ"ל חברת הכרטיסים "לאן", שאחראית על מכירת הכרטיסים, מסר לחדשות 13: "לא ברור לי על מה מדובר, הכל נעשה בצורה נקייה. לא ידוע לי על דבר כזה. קיבלנו הוראה לעצור את מכירת הכרטיסים ועצרנו אותה".

מוקדם יותר היום, משרד "לאן" הגיש תלונה למשטרה בעקבות תופעת הספסרות בכרטיסים לאירוע. זאת, לאחר שהכרטיסים למופע אזלו במהירות ובעקבותם הגיעו דיווחים על קניית כרטיסים באופן מרוכז ומכירתם במחיר הגבוה פי 2.5 מהמחיר המקורי.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הנחה אתמול את המשטרה לפעול באופן מיידי נגד הסחר הלא חוקי בכרטיסים המתבצע ברשתות החברתיות, במטרה למנוע את הפקעת המחירים ועל מנת למנוע את עושר וניצול לרעה של חובבי האירוויזיון והתיירים שצפויים להגיע לישראל ולהשתתף במופע. 

"עושק הציבור וניצולו באמצעות הספסרות בכרטיסים הינה תופעה מכוערת ולא חוקית" אמר השר ארדן, "לא ניתן שאירוע היסטורי ומשמח שצפויים לקחת בו חלק חוגגים מכל העולם יהיה כלי בידי עבריינים המכערים את פניה של מדינת ישראל. הנחתי את המשטרה לפעול כנגד הספסרות בכל האמצעים העומדים לרשותם".

 הסמליל של אירוויזיון 2019 בתל אביב
 

הסמליל של אירוויזיון 2019 בתל אביב (החדשות 13 )

 

ביום חמישי נפתחה מכירת הכרטיסים לאירוויזיון 2019 בתל אביב, ולאחר כשעה בלבד אזלו כל הכרטיסים לאירוע הגמר. במהלך המכירה, מעריצים של תחרות האירוויזיון מאירופה טענו כי הם לא מצליחים לרכוש כרטיסים בשל תקלה טכנית. טוני לארסון, מעריץ אירוויזיון משוודיה, אמר: "זאת תהיה הפעם הראשונה בשמונה שנים שבה אני לא משיג כרטיסים לתחרות. זה עצוב - אבל הכרטיסים מאוד יקרים".

אחד הדברים המעניינים באירוויזיון הנוכחי הוא ה"גרין רום", שאליו נמכרים הכרטיסים היקרים ביותר ב-2,000 שקלים. מדובר במתחם שבו יושבים הזמרים בזמן ההצבעה המותחת, כשמלבדם צפויים לשבת בו גם כ-1,500 צופים. זיוית דוידוביץ, המפיקה הראשית של האירוויזיון בתל אביב אמרה כי "זאת חוויה קצת אחרת מהחוויה הרגילה שיש בצפייה באירוויזיון. אני לא יודעם אם אלו יהיו מעריצים, או אנשים שרוצים לחוות את האירוע בקצת יותר נוחות". "מי שיושב בגרין רום עם הקהל הם האנשים הכי נרגשים, מפוחדים ומבוהלים -שמצפים לזכות", הוסיפה.

לפי התכנון, ה"גרין רום" יהיה בביתן 2 של גני התערוכה, ואילו המתחם עם הבמה שעליה יופיעו המתחרים בתחרות יהיה בביתן 1. כמו כן, בביתן 2 ההופעות יועברו בשידור חי על מסכי ענק והמנחים יעברו בין האולמות וישדרו משניהם. בעוד שבשנים האחרונות ה"גרין רום" היה בתוך מתחם ההופעות, השנה החליטו בתאגיד כאן 11 להחזיר עטרה ליושנה כדי להצליח להגדיל את מספר היושבים בקהל.