נתניהו: "אם נבהיר לציבור שלפיד וגנץ שמאל - נדביק את הפער"

בשיחה עם שרים וחברי כנסת ממפלגתו, התייחס ראש הממשלה לסקרים שנערכו בסוף השבוע ותקף את ראשי מפלגת כחול לבן: "מנסים להסתיר את זה שהם שמאל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) למצב מפלגת הליכוד בסקרים ואמר: "לפיד וגנץ מנסים להסתיר ולעשות הסוואה כאילו הם לא שמאל. אם נבהיר את האמת הזאת לציבור - הליכוד יוכל להדביק את הפער ולנצח". את הדברים אמר בשיחה עם שרים וחברי כנסת ממפלגתו. 

ראש הממשלה תקף את התקשורת ואת החלטת יועץ המשפטי לממשלה: "התקשורת תעשה הכל כדי שהמשאל ינצח. חיכו ליועץ. ההר הוליד עכבר והעכבר הזה תכף יברח". כמו כן, נתניהו תקף גם את ראשי מפלגות כחול לבן: "התקשורת מנסה להסתיר כאילו הם לא שמאל. היא מנסה להסתיר כל מיני דברים על גנץ - את העבודה ששנה אחרי צוק איתן, גנץ השתתף בטקס זיכרון לאלף מחבלי חמאס שנהרגו במבצע. גנץ אומר שהוא סיכן את חיילי גולני כדי לא לפגוע בפלסטינים, זה שמאל".

"היום אנחנו שומעים שלפיד וגנץ אומרים שהם לא ישבו איתנו אלא ישבו עם טיבי בממשלה", המשיך, "כל האסטרטגיה שלהם מתבססת על זה שלפיד וגנץ הם לא שמאל. בבחירות האלה הבחירה היא בין ממשלת שמאל חלשה בראשותם, לבין ממשלת ימין חזקה של הליכוד בהנהגתי". 

ישיבת הממשלה
 

ישיבת הממשלה (רויטרס )

 

 לכל האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

מסקר חדשות 13 שנערך ביום שישי קיבלה מפלגת "כחול לבן" תקבל 36 מנדטים, ואילו מפלגת הליכוד קיבלה 30 מנדטים. מדובר בעלייה של ארבעה מנדטים למפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשוואה לסקר הקודם. לעומת זאת, מפלגתם המשותפת של בני גנץ ויאיר לפיד שמרה על נתון זהה.

בתמונת הגושים נרשם מהפך כשגוש המרכז-שמאל קיבל 61 מנדטים, לעומת גוש הימין שקיבל 59 מנדטים. המהפך בין הגושים הסתייע לאחר שמפלגת ישראל ביתנו לא עברה את אחוז החסימה בסקר. ומנגד, מפלגות בגוש השמאל דוגמת מרצ ורע"ם-בל"ד הצליחו לעבור אותו.

 

בתוך כך, מחר תקיים הליכוד כנס גדול בכפר המכבייה עם הנבחרים ברשימה לכנסת, ובכחול לבן יציגו מצע משותף. בליכוד, המסרים שיושמעו מעתה יישארו זהים למסרים ששמענו עד כה - שלטון הימין בסכנה. מפלגת השלטון הנוכחית צפויה להתחיל את "קמפיין הגוועלד" החדש שלה ממש בימים הקרובים. במידה מסוימת, אומרים גורמים בליכוד, תוצאות הסקרים האחרונים משרתות את המפלגה ואת הקמפיין שהיא מעוניינת להציג לציבור במטרה ללקט עוד מנדטים מגוש הימין.

החל מהשבוע הבא, הרביעייה הראשונה של מפלגתם המאוחדת של יאיר לפיד ובני גנץ צפויה להיחשף לתקשורת במידה רבה יותר. בין השאר הם ייצאו לסיורים ברחבי הארץ וגבי אשכנזי, שהצטרף כבונוס לאיחוד, יתחיל להתראיין בריאיונות פוליטיים.