ארגון פרקליטי המדינה נגד נתניהו: "חצה את כל הקווים האדומים"

על רקע נאום ההגנה של ראש הממשלה שבו תקף את בכירי הפרקליטות, הארגון גינה את דבריו והוציא מכתב תמיכה במקצועיות וביושר של העובדים. "פגיעה ממשית בשלטון החוק"

ארגון פרקליטי המדינה הגיב הבוקר (ראשון) לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו שנאמרו לאחר ההודעה של היועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע, ותקף: "אנו דוחים בשאט נפש את ההתקפות החמורות והאישיות של רה"מ ושל בכירים נוספים נגד הפרקליטים והפרקליטות בישראל. פגיעה ממשית בשלטון החוק". 

במכתב שפרסם, הודיע הארגון על תמיכתו המוחלטת במקצועיותם וביושרם של הפרקליטים העוסקים בחקירות ראש הממשלה. "מדובר בחציית כל הקווים האדומים", כתבה עו"ד אורית קורין, יו"ר ארגון הפרקליטים, "מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית בה ביקורת עניינית היא דבר לגיטימי ונחוץ, גם על פרקליטות המדינה - אך, בין זה לבין התקפות אישיות ופרועות על אנשים ישרים שהצדק והחוק הם הערכים היחידים שעומדים לנגד עיניהם, המרחק רב. אני קוראת לחדול מההתקפות הללו שמעבר לפגיעה האישית הפרקליטים". 

רה"מ בהצהרה מיוחדת בעקבות החלטות היועמ"ש
 

רה"מ בהצהרה מיוחדת בעקבות החלטות היועמ"ש (רויטרס )

 

כאמור, ביום חמישי הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, על הגשת כתב אישום כפוף לשימוע נגד ראש הממשלה נתניהו בתיקי 1000, 2000 ו-4000. כתגובה, נתניהו מסר הצהרה לתקשורת, במהלכה תקף את הפרקליטות, השמאל והתקשורת. "השמאל יודע שעם הישגים כאלה, הם פשוט לא יכולים לנצח אותנו בקלפי", תקף נתניהו. "לכן במשך שלוש שנים הם מבצעים נגדנו מסע ציד חסר תקדים ורידפה פוליטית שמטרתם אחת – להפיל את ממשלת הימין ולעלות לשלטון את מפלגת לפיד וגנץ. כל אזרח מבין שהעיתוי שערורייתי ונועד להפיל את הימין ולעלות את השמאל לשלטון".

"הם הפעילו מכבש לחצים בלתי אנושי על היועמ"ש כדי שיגיד שהוא שוקל להגיש נגדי כתב כפוף לשימוע גם כשאין נגדי כלום. העיקר להשפיע על הבחירות", הוסיף נתניהו, וטען כי מנדלבליט נכנע ללחץ השמאל ופגע בדמוקרטיה. "בגלל שהיועמ"ש הוא בשר ודם, לחץ השמאל הצליח. קרה היום דבר חמור ביותר שפוגע בדמוקרטיה הישראלית. לראשונה בתולדת המדינה פותחים בשימוע כמה ימים לפני הבחירות". 

"מטרתם היא להציף את הציבור בעלילות מרושעות כלפי", אמר "בלי שתהיה לי ההזמנות להפריך את הטענות עכשיו אלא רק אחרי הבחירות. אני אפריך את כולן מההתחלה עד הסוף, אך אסור שהלחץ יצליח בקלפי. אני גם יודע שעל הרוב המוחלט של מצביעי הליכוד זה לא ישפיע, אבל מספיק שתשפיע על מעטים כדי שהשמאל יעלה לשלטון", איים. 

 אביחי מנדלבליט בוועידת גלובס לעסקים
 

אביחי מנדלבליט בוועידת גלובס לעסקים ( חדשות עשר)

 

ראש הממשלה אמר בקול חנוק כי במסגרת "מסע הציד" שמתנהל נגדו, נפגעה גם משפחתו. "לא בחלו בשום אמצעי, שפכו ושופכים את דם רעייתי. רודפים את בני. העבירו את משפחתי שלוש שנים של שבעה מדורי גיהינום. מסע הציד הזה החל בניסיון להדביק לי ולרעייתי שישה תיקי שוחד", אמר. "מגדל הקלפים הזה יקרוס כשאתעמת עם עדי המדינה שהעידו עדות שקר נגדי כדי להציל את עורם. אמרו להם או שאתם נותנים משהו שקרי על נתניהו או שאתם תלכו לכלא - פייק 1000, פייק 2000 ופייק 4000". 

הוא הוסיף ותקף את הפרקליטים הבכירים, שתמכו בדיונים בהגשת כתב אישום כפוף לשימוע נגדו. "לפי התקשורת, שני הפרקליטים שדחפו לקו הקיצוני נגדי הם פרקליט המדינה שי ניצן ופרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי. אולי תסבירו לי איך אפשר להסביר שבן ארי, שדחפה לפרסם דווקא עכשיו את החלטת היועמ"ש, עצרה ב-2013 את החקירות נגד ציפי לבני בטענה שזו התערבות בבחירות. האם זה מקרה שבית המשפט קבע ששי ניצן הפלה לרעה אנשי ימין ועסק באכיפה בררנית נגדם?".