נערכים לבחירות: כחול לבן תציג מצע, הליכוד תקיים כנס גדול

חמישה שבועות לפני ההליכה לקלפי, יחלו בכירי כחול לבן, ביניהם אשכנזי, לתת ריאיונות לתקשורת. במקביל, במפלגת כולנו מתלבטים - באיזו נחרצות לתמוך בנתניהו?

חמישה שבועות לבחירות: במפלגות הליכוד וכחול לבן, שמתחרות על השלטון, מתכוננים לשלב הבא במסע הבחירות. ביום שני תקיים הליכוד כנס גדול בכפר המכבייה עם הנבחרים ברשימה לכנסת ובכחול לבן יציגו מצע משותף.

בליכוד, המסרים שיושמעו מעתה יישארו זהים למסרים ששמענו עד כה - שלטון הימין בסכנה. מפלגת השלטון הנוכחית צפויה להתחיל את "קמפיין הגוועלד" החדש שלה ממש בימים הקרובים. במידה מסוימת, אומרים גורמים בליכוד, תוצאות הסקרים האחרונים משרתות את המפלגה ואת הקמפיין שהיא מעוניינת להציג לציבור במטרה ללקט עוד מנדטים מגוש הימין.

 
 
 
 
 
 גבי אשכנזי בנאום הראשון של מפלגת כחול לבן
 

גבי אשכנזי בנאום הראשון של מפלגת כחול לבן (חדשות 13)

 

החל מהשבוע הבא, הרביעייה הראשונה של מפלגתם המאוחדת של יאיר לפיד ובני גנץ צפויה להיחשף לתקשורת במידה רבה יותר. בין השאר הם ייצאו לסיורים ברחבי הארץ וגבי אשכנזי, שהצטרף כבונוס לאיחוד, יתחיל להתראיין בריאיונות פוליטיים. 

מפלגת כולנו, שעל פי סקרי סוף השבוע נכנסת לכנסת עם ארבעה מנדטים בלבד, תשמש ככל הנראה כלשון המאזניים במאבק על השלטון שמתנהל בין כחול לבן לליכוד. בכולנו מתנהל בימים אלו ויכוח סוער שסובב למרבה ההפתעה לא במי לתמוך אחרי הבחירות - אלא באיזו נחרצות לגלות לציבור שהם הולכים לתמוך בראש הממשלה בנימין נתניהו.

בשבוע שעבר ניהלו בכירי המפלגה דיון על הנושא. במהלך הדיון טען השר אלי כהן, שמזוהה כפלג הליכודניקי בכולנו, כי עליהם להודיע על תמיכתם בראש הממשלה כבר עכשיו, ואילו יועצי המפלגה, בהם גם יועצו האישי של היו"ר משה כחלון התעקשו כי כדאי לשמור על עמימות בנושא. ואכן, אף שח"כ יפעת שאשא ביטון אמרה היום (שבת) מילים די חמות על מפלגתו של גנץ, כחלון עדיין מסרב להגיד על מי ימליץ לראשות הממשלה. 

בווידיאו: ח"כ יפעת שאשא ביטון באירוע "שבתרבות" בבאר שבע

כאמור, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר שאשא ביטון, אמרה היום כי ייתכן שמפלגת "כולנו" תשב בממשלה בראשותו של גנץ: "אנחנו לא פוסלים שום מפלגה ציונית, כל עוד אין מצב שהם מהווים גוש חוסם טכני יחד עם מפלגות אנטי ציוניות שלא מאמינות בזהות הציונית של מדינת ישראל. אם גנץ יצליח להקים ממשלה עם רוב שלם, בלי מפלגות אנטי ציוניות, אז כן, אנחנו לא פוסלים אפשרות כזאת". את הדברים אמרה השרה באירוע "שבת תרבות" בבאר שבע. עוד הוסיפה השרה כי "אני עדיין לא יודעת מי הם כחול לבן, מה עמדותיהם ומה הם מבקשים לעשות למען הציבור. כשמראיינים את אנשיהם אחד אומר יום, והאחר לילה". 

מסקר חדשות 13 שנערך אתמול עולה כי אם הבחירות לכנסת ה-21 היו נערכות היום מפלגת "כחול לבן" תקבל 36 מנדטים, ואילו מפלגת הליכוד 30 מנדטים. מדובר בעלייה של ארבעה מנדטים למפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשוואה לסקר הקודם. לעומת זאת, מפלגתם המשותפת של בני גנץ ויאיר לפיד שמרה על נתון זהה. בתמונת הגושים נרשם מהפך כשגוש המרכז-שמאל קיבל 61 מנדטים, לעומת גוש הימין שקיבל 59 מנדטים.