בשבוע הבא: על מה חולמים הישראלים ומה זה אומר עלינו?

אדם מבלה כשש שנים מחייו בחלימה, וחלומותיו הם שיקוף של הנושאים שמעסיקים אותו לאורך היום. בני ציפר: "חלום על נתניהו חיזק משהו שיש בתוכי" • "סוד החלומות"

אדם מבלה בממוצע כשש שנים מחייו בחלימה, אך בכל זאת הרבה עוד לא ידוע על המדע שעומד מאחורי הנושא. חלומות הם שיקוף של הנושאים שמעסיקים אותנו במשך היום, ומחקרים מראים שהם אפילו יכולים להיות נבואיים ולהנחות אותנו לפעולה עתידית. תינוקות למשל, חולמים מחצית מזמן השינה שלהם מכיוון שיש להם מידע כה רב לעבד עד כי התפתחותם לא נפסקת בשעות הלילה.

העיתונאי בני ציפר מייחס חשיבות רבה לחלומותיו, ורואה בהם סימנים מנחים לעתיד. במפגש עם פרשנית חלומות הוא נזכר בחלום שחלם על בני הזוג נתניהו. "חלמתי שאני בבית הוריי, וביבי ושרה היו אמורים לבוא לארוחה", סיפר ציפר. "לפני שהם באים – קטסטרופה! החשמל נופל. אין אור. המטבח מושבת ואני בייאוש טוטאלי, ואז הם נכנסים. אמרתי לביבי בחלום 'כל כך לא נעים לי' וכולי, וביבי אמר 'אל תדאג, הכל יהיה בסדר'. והוא הרים את הידיים שלו והאור בחדר נדלק".

"איכשהו התעוררתי, לא רציתי לקלקל את זה במשהו אחר, אז התעוררתי", הסביר את . "החלום הזה חיזק משהו שיש בתוכי, שבאמת הוא מסדר הכל. שהוא כל יכול. החלום עצמו, איך שהוא היה, כתבתי אותו מיד אחרי שהתעוררתי".

"סוד החלומות", החל מיום ראשון במהדורה המרכזית