דוד שרן ורה"מ נתניהו, רויטרס

פרסום ראשון: דוד שרן ישמש כעד מרכזי נגד נתניהו בתיק 4000

מי שכיהן כראש לשכתו של רה"מ וזכה לתמיכתו בפריימריז, אמר במהלך חקירתו כי נתניהו הורה לו לקדם את העסקה בין חברות התקשורת בזק ויס ובכך לעזור לאלוביץ' לקדם את המהלך

פרסום ראשון: דוד שרן, לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ישמש כעד מרכזי נגד נתניהו בתיק 4000, העוסק בבזק-וואלה. מחומר הראיות עולה כי במהלך החקירה אמר שרן כי נתניהו הורה לו לקדם את העסקה בין חברות התקשורת בזק ויס ולעזור לשאול אלוביץ' במהלך. עדות זו עולה בקנה אחד עם הטענות נגד נתניהו, ולכן במידה וייערך משפט שרן צפוי להיות עד תביעה מרכזי. נתניהו יודע על טענותיו של שרן, כיוון שהן הוטחו בפניו במהלך חקירותיו.

בתוך כך, יממה לאחר פרסום החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, להאשים את נתניהו בשוחד, מרמה והפרת אמונים, זימן אתמול (שישי) נתניהו את פרקליטיו לפגישה. עורכי דינו נערכים כבר לקראת השימוע שייערך בעוד כמה חודשים. מנגד, יש גם קולות שקוראים לנתניהו לא להגיע לשימוע, כדי לא לחשוף את קו ההגנה לפני תחילת המשפט. פרקליטיו, שביקשו לדחות את מועד קבלת חומרי החקירה, לתקופה שאחרי הבחירות ביקשו לקבל מסמכים ספציפיים מתוך החקירה.

 
 
 
דוד שרן ורה"מ נתניהו
 

דוד שרן ורה"מ נתניהו (רויטרס)

 

בחודש שעבר התמודד שרן בפריימריז שנערכו במפלגת הליכוד. הוא התמודד על משבצת מחוז תל אביב ברשימה וזכה לתמיכתו של נתניהו, אך הפסיד בקרב למיכל שיר, מקורבתו של השר לשעבר גדעון סער. כזכור, שרן חשוד בפרשת הצוללות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות על פי חוק מימון מפלגות ובחירות. 

במסגרת החלטת היועמ"ש אתמול בתיק 4000, העוסק בבזק-וואלה, יואשם נתניהו כי קיבל שוחד משאול אלוביץ', הבעלים של אתר החדשות "וואלה", בדמות סיקור אוהד, בתמורה לקידום ענייניו של האחרון, בעיקר בכל הנוגע במיזוג בין חברות התקשורת "בזק" ו"יס". כמו כן יואשם במרמה ובהפרת אמונים. אלוביץ' ואשתו איריס יואשמו במתן שוחד כפוף לשימוע, כמו גם בשיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה.

ראש הממשלה נתניהו ושאול אלוביץ'
 

ראש הממשלה נתניהו ושאול אלוביץ' (רויטרס)

 

נוסף על כך, אלוביץ' יואשם גם בעבירת הלבנת הון ובעבירת דלווח במטרה להטעות משקיע סביר. זאב רובינשטיין, המקורב לבני הזוג נתניהו, יואשם בסיוע למתן שוחד. בעניינם של שרה ויאיר נתניהו הוחלט לסגור את התיק, ובעניינה של רקעיית רה"מ הוחלט לסגור את התיק גם בפרשה 4001.