הצעיר שחולץ משיטפון ליד י-ם: "שברתי את החלון ועליתי לגג"

מהדי סלחי, שנקלע להצפה בעמק ארזים, סיפר לחדשות 13 על רגעי האימה: "הייתי בטיול ופתאום הגיעו הרבה מים. פחדתי מעט, אני בסדר תודה לאל"

מהדי סלחי, הצעיר שחולץ לפני שעה קלה (חמישי) לאחר שנקלע לרכבו לשיטפון בעמק ארזים ליד ירושלים, שחזר בריאיון לחדשות 13 את רגעי האימה: "הייתי בטיול ופתאום הגיעו הרבה מים. נכנסתי למונית והיא הסתובבה", סיפר. "לא הצלחתי לפתוח את החלון או הדלת, אז שברתי את החלון ועליתי לגג הרכב"

"המשטרה הגיעה מהר", הוסיף. "אבל לא הצלחתי לשמוע אותם, אז ביקשתי שיתקשרו לנייד שלי – אבל הוא היה ברכב, והמנוף לא הגיע עד אלי. פחדתי מעט אבל אני בסדר, תודה לאל". 

כאמור, מוקדם יותר היום, נהג רכב בן 20 נתקע בעמק ארזים הסמוך לבירה, לאחר שרכבו נסחף בשיטפון. הוא עלה על גג רכבו והמתין לחילוץ שעה ארוכה כשיש סכנה ממשית לחייו. לאחר שכשלו המאמצים להגיע אליו בעזרת מנוף, לוחמי האש מהיחידה לחילוצים מיוחדים הגיעו אליו כשהם קשורים בחבלים, זרקו לעברו גלגל הצלה - ומשכו אותו עד שהגיע לחוף מבטחים.

 
הלכוד בנחל ארזים
 

הלכוד בנחל ארזים ( החדשות 13)

 

האירוע נמשך כאמור זמן רב, ושודר בחדשות 13 מזירת ההתרחשות. בתיעוד ניתן לראות את הגבר שנתקע נאחז בגג רכבו כשהוא מתאמץ במשך כמעט שעה שלא להחליק למים השוצפים מתחתיו - כל זאת תחת גשם סוער. בתחנה המטאורולוגית שבאזור נמדדה היום כמות הגשם הגדולה ביותר בארץ - 116 מ"מ עד לשעה זו.

קודם לכן, בהמשך בנחל, שני נוסעים נתקעו עם רכבם באפיק. גבר כבן 50 נסחף נפל למים, אך כוחות ההצלה שהגיעו לשטח הצליחו לחלץ אותו מהמקום. חברו שהיה עמו, הצליח לשחות בכוחות עצמו לעבר גדת הנחל וחולץ ללא פגע.

"פינינו אדם כבן 50 שניסה לחצות את הנחל עם הרכב כשהזרימה הייתה רדודה יחסית", סיפר לחדשות 13 פרמדיק מד"א אילן גור אריה. "קרוב לשעה הוא עמד על גג הרכב, עד שהצליחו להשחיל לו גלגל הצלה שהיה קשור למשאית כיבוי. בשלב מסוים הוא נפל לנחל השוצף. לוחמי האש חילצו אותו במסירות נפש, תוך שסיכנו את חייהם שלהם".