אוקראינה פרשה מהאירוויזיון לאחר שנציגתה לתחרות הופיעה ברוסיה

רשות השידור במדינה הודיעה על פרישה רשמית מהתחרות לאחר שהזמרת מארוב סירבה לבטל את סיבוב ההופעות שלה ברוסיה - ונפסלה. היום צפויה להיפתח מכירת הכרטיסים לאירוויזיון

אירוויזיון 2019: אוקראינה הודיעה אתמול (רביעי) על פרישתה מהתחרות שתתקיים במאי הקרוב בתל אביב. זאת לאחר שהזמרת מארוב, שהייתה אמורה לייצג את אוקראינה בתחרות, נפסלה מייצוג המדינה בתחרות בגלל הופעותיה ברוסיה. במקביל, היום צפויה להיפתח מכירת הכרטיסים לאירוויזיון.

הזמרת האוקראינית אמנם נבחרה בשבוע שעבר לייצג את מדינתה בתחרות, אך אז הציבה רשות השידור האוקראינית אולטימטום ודרשה ממנה לבטל את סיבוב ההופעות שלה ברוסיה ברקע המתיחות בין המדינות – אך מארוב סירבה לכך. לאחר מכן החל ניסיון לגייס את המקום השני והשלישי כמחליפים, אך גם הניסיון הזה לא צלח וכאמור אתמול הודיע מנהל השידור האוקראיני בחשבון הפייסבוק שלו כי אוקראינה פורשת באופן רשמי מהתחרות.
 בתוך כך, נציגה של צרפת לאירוויזיון, בילאל חסאני, נחת שלשום בישראל לצילומים של "כאן 11" לגלויה של ארצו בתחרות – אותו קטע קצר שמשודר לפני ביצוע השיר בתחרות. חסאני הגיע לישראל יחד עם אמו, אמינה, שאמרה: "אני מאוד שמחה, מאוד-מאוד נחמד פה".