"חילול הקודש": בני משפחות חללי שיירת הל"ה נגד סרטון הליכוד

קרובי משפחתם של 35 ההרוגים מהשיירה שיצאה לתגבר את גוש עציון במלחמת העצמאות הביעו זעם על השימוש בקברי יקיריהם בתעמולה נגד גנץ: "חוסר רגישות איום"

משפחות שכולות רבות זעמו על קמפיין מפלגת הליכוד, שצולם כשברקע קברי חיילי צה"ל, ונפגעו מהשימוש בשכול הפרטי בהקשר פוליטי. ד"ר אורי קושניר שצפה אתמול בתשדיר התעמולה זיהה בו מיד את חלקת הקבר של אחיו. אח של קושניר נהרג ביחד עם לוחמי שיירת הל"ה, שנפלו בדרכם לספק תגבורת לגוש עציון הנצור והמנותק בימי מלחמת העצמאות.

"בני הארץ וילידי הגולה, מזרחיים ומערביים, סטודנטים ואנשי עמל, ימין ושמאל, וכולם הלכו לשליחות הצלה של תושבי גוש עציון המותקפים והנצורים לא מצו גיוס, אלא מצו המצפון, בהתנדבות", אמר קושניר. "להכניס לתוך זה דברים שהם מפלגים, במקום שיהיו מאחדים, זה ממש חילול הקודש. זה ממש חוסר רגישות איום".

 סרטון תעמולה, הקברים של הליכוד
 

סרטון תעמולה, הקברים של הליכוד (ליכוד טי.וי)

 

מרים בן פרץ, אלמנתו של יוסף קופלר מהרוגי שיירת הל"ה, כעסה מאוד על השימוש בחלקת הקבר ובזכר אהובה לטובת הקמפיין. "להשתמש בהם לצרכים פוליטיים, זו חוצפה בלתי רגילה".

הזעזוע בעקבות הסרטון הגיע לכל חלקי הקשת הפוליטית והוביל להשעיית המעורבים בהכנת הסרטון. אך מבחינת משפחותיהם השכולות של לוחמי שיירת הל"ה שקבריהם הוצגו בסרטון, מדובר בחציית קו אדום שהביא לפגיעה ברגשותיהם ובזכרם של יקיריהם.