סער על קמפיין הליכוד בבית הקברות: "טעות חמורה בשיקול הדעת"

השר לשעבר התייחס בוועידת השלטון המקומי לסרטון מפלגתו שפורסם אמש ב"הליכוד TV", ובו נשמעה ביקורת כלפי בני גנץ על רקע קברי חללי צה"ל: "סטירה חזיתית לערכי הליכוד"

בכיר הליכוד, השר לשעבר גדעון סער, התייחס היום (רביעי) לסרטון שפורסם אתמול בערוץ "הליכוד TV", שבו נשמעה ביקורת כלפיי יו"ר מפלגת "כחול לבן", בני גנץ, על רקע בית הקברות הצבאי שבהר הרצל. "מדובר בטעות חמורה בשיקול הדעת ובסטירה חזיתית לערכי הליכוד". סער, שמוצב במקום החמישי ברשימת הליכוד לכנסת, אמר את הדברים בוועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2019 בגני התערוכה שבתל אביב.

אמש בקמפיין חסר תקדים של מפלגת הליכוד בפייסבוק, השתמשו במפלגה בתמונות של בית עלמין צבאי ובקברים של חיילי צה"ל, כשברקע קריין אומר "גנץ זה שמאל, ושמאל זה מסוכן". בסרטון שפורסם ב"הליכוד TV", בכיכובו של אבישי עברי, איש מטה הסברה של הליכוד, הוא הסביר לדבריו, מהן הסכנות בניצחונו של בני גנץ, אם וכאשר. בסרטון הראו תמונות קשות לצפייה מפיגועים שונים, והן הופיעו בין היתר בדף הפייסבוק של ראש עיריית ירושלים לשעבר, ניר ברקת, שהוצב במקום התשיעי ברשימת הליכוד.

 גדעון סער במסגרת ועידת השלטון המקומי
 

גדעון סער במסגרת ועידת השלטון המקומי ( חדשות 13)

 

התמונה שבה השתמשו בליכוד היא צילום של חלקת הל"ה בהר הרצל בירושלים, אחד המיתוסים המרכזיים של צה"ל. בחלקה קבורים 35 לוחמי הפלמ"ח וההגנה שנפלו בדרכם לגוש עציון, שהיה תחת מצור, במהלך מלחמת השחרור.

ראש הממשלה נתניהו הגיב לסערה ואמר: "מיד כשדווחתי הערב על טעות העריכה המצערת שנעשתה במטה הליכוד, הנחיתי להסיר את התמונה, לתחקר את האירוע ולנקוט צעדים נגד האחראים לתקלה. כאח שכול שב-43 השנים האחרונות עולה לקבר אחיו ז״ל בהר הרצל, אני מבין היטב את כאב המשפחות‬". נתניהו הוסיף והתייחס לפרשה טרם עלייתו למטוס למוסקבה, ואמר: "ראיתי את הסרטון והזדעזעתי. מיד התקשרתי וביקשתי להסיר אותו, וביקשתי גם לבדוק מי עשה את זה ואיך זה קרה, ולהרחיק את מי שעשה את זה מהקמפיין". האחראים לשידור הושעו כבר אתמול ע"י המפלגה עד להודעה חדשה.

 סרטון תעמולה, הקברים של הליכוד
 

סרטון תעמולה, הקברים של הליכוד (הליכוד טי.וי)

 

ממפלגת כחול לבן נמסר אתמול בתגובה לקמפיין הליכוד כי "חיילי צה"ל שנפלו בקרב ובני משפחת השכול לא דמיינו שראש ממשלה ישתמש בהם לסרטוני קמפיין פוליטי. לך תתנצל בפני המשפחות מיד, או שהכתם הזה ילווה אותך כל חייך. תתבייש נתניהו". כמו כן, משה (בוגי) יעלון התייחס לסרטון ואמר: "נתניהו ממשיך לרסק את ישראל. אסור, פשוט אסור שזכרם של חללי מערכות ישראל וכבוד משפחת השכול המאחד את כולנו מאז ומתמיד, יהיה כלי בקמפיין פוליטי גם כשמצבו המשפטי והציבורי של נתניהו קשה. נתניהו מחריב את הממלכתיות על מזבח ההישרדות. חרפה כזו עוד לא ראינו, די. הגיע הזמן למנהיגות אחרת".

אלי בן שם, יו"ר יד לבנים, גינה אף הוא בחריפות את סרטון הליכוד: "מדובר באירוע חמור שפגע ברגשות המשפחות השכולות. תניחו לנו, תניחו לילדים שלנו. תוציאו את חיילי צה"ל מהשיח הפוליטי. אם יש בישראל עוד פרה קדושה אחת אז ראוי לשמור עליה ולא לרמוס אותה באופן בוטה וציני. ממלכתיות הפכה למילה מגונה, אני לא מבין מי הגה במוחו הקודח סרטון שכזה".

אבישי עברי מתוך סרטון התעמולה של מפלגת הליכוד
 

סרטון תעמולה מפלגת הליכוד (הליכוד טי.וי)