האישה הביונית: בת המאה שמחייכת כל הדרך לניתוח החלפת מפרק כתף

חרף גילה, החליטה פרידה לבצע את ההליך הכירורגי, כדי להקל על הכאבים שחשה ביד. שמחת החיים שלה נשמרה גם בדקות שלפני הניתוח המפחיד: "אני לא מרגישה בת מאה" • סטטוסקופ

פרידה פוש, שחגגה לפני מספר חודשים את יום הולדתה המאה, סובלת מכאב בכתף שמקרין על כל היד ורק הולך ומחמיר. למרות גילה המתקדם, החליטה פוש לבצע ניתוח אלקטיבי - ניתוח מתוכנן מראש, להחלפת מפרק הכתף.

"נולדתי בלונדון ואני כעת בת מאה", סיפרה פרידה. "אני לא מרגישה בת מאה. מאה זה המון זמן. למען האמת אני לא עושה הרבה בימים אלה. אני הולכת מדי פעם על הטיילת בתל אביב להאכיל את היונים. אני מביאה להן לחם ומאכילה אותם. והן איכשהו כבר מכירות אותי".

 פרידה פוש בבית החולים, לפני הניתוח
 

פרידה פוש בבית החולים, לפני הניתוח ( החדשות 13)

 

ד"ר יריב גולדשטיין, מנהל יחידת כתף בבית החולים אסותא באשדוד, ביצע ניתוחים רבים בחייו, ולמרות זאת גם הוא התרגש לקראת הניתוח יוצא הדופן: "החשש הוא לא להביא אותה לנזק, שעל אף גילה המבוגר היא תהנה מהניתוח כמו כל חולה אחר וכמובן שיש פרפרים בבטן לקראת ניתוח כזה".

הניתוח של פרידה עבר בצורה מוצלחת ובתוך שלושה חודשים היא צפויה להרגיש שיפור חד בתנועה המפרק והקלה בכאבים, שיחלפו לגמרי בעוד כחצי שנה. היא מחכה בקוצר רוח לחזור לשגרת חייה וממשיכה לשמור על שמחת החיים מעוררת ההשראה שלה.