טל רוסו, מספר 2 ברשימת העבודה, החדשות 13

"לא חלפו שלוש שנים מתום שירותו": מועמדות טל רוסו תיפסל?

יו"ר ועדת הבחירות הודיע למספר 2 ברשימת העבודה כי בשל העובדה שכיהן כמפקד פיקוד העומק עד לפני כשנה וחצי, נבדקת כשרות מועמדותו. גם פנחס עידן מהליכוד בסכנת פסילה

השופט חנן מלצר, יושב ראש ועדת הבחירות, הודיע היום (שני) כי נבדק אם יש לפסול את מועמדותו של מספר שתיים ברשימת העבודה לכנסת, טל רוסו, בשל אי עמידה בכללי תקופת הצינון.

במכתב ששלח מלצר לרוסו, כמו גם למפלגת העבודה וליועץ המשפטי לממשלה, נכתב כי "בבדיקת רשימות המועמדים לכנסת עלה כי מועמד מספר שתיים ברשימת המועמדים שהגישה מפלגת העבודה, טל רוסו, כיהן עד 10 במאי 2017 בתפקיד מפקד פיקוד העומק, בדרגת אלוף במילואים בתנאי קבע".


לפי המכתב, על רוסו והיועץ המשפטי לממשלה להגיד עד 3 במארס את עמדתם בנוגע לכשרות המועמדות, "שכן לכאורה מתום שירותו לא חלפו שלוש שנים כנדרש בחוק".

 
 אלוף במילואים טל רוסו
 

אלוף במילואים טל רוסו (החדשות 13)

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "האלוף במיל' טל רוסו השתחרר מצה"ל בפברואר 2014 וחזר לשירות מילואים לתפקיד מפקד מפקדת העומק, לבקשתו של הרמטכ"ל אייזנקוט. רוסו, לשעבר אלוף פיקוד דרום וראש אגף מבצעים הוא לוחם עתיר זכויות. אנחנו בטוחים שהדברים יובהרו והוא ייצג את אזרחי ישראל בכבוד בכנסת הבאה".

במקביל, מלצר בודק גם את כשרות מועמדותו של מספר 19 ברשימת הליכוד, פנחס עידן. זאת, לאחר שהיה בדרגה הגבוהה ביותר בדרוג התעופתי בעבודתו כיושב ראש ועד העובדים של רשות שדות התעופה, והורד לבקשתו לדרגה החמישית העליונה – דבר שנעשה לכאורה לצורך הגשת המועמדות בלבד.

 

בשבוע שעבר הצטרף רוסו למפלגת העבודה, והוצב במקום השני כשיריון של יו"ר המפלגה אבי גבאי. "כמו בצבא, גם באזרחות כולם שווים וכולם אחים", אמר בהצגת מועמדותו. "האחדות הזו חסרה לנו היום, ועליה לצאת בקול ברור וצלול מתוך המנהיגות הפוליטית. חוסר האחדות והפלגנות מחלישים אותנו יותר מאשר אויבינו". 

"פגשתי את אתגרי הביטחון של ישראל בכל זירה אפשרית: בעומק לבנון, בסמטאות עזה, בגזרת יהודה ושומרון, בשלל מבצעים מיוחדים בסביבתנו", סיפר רוסו. "היום אני עולה על מדים חדשים, בשירות מדינת ישראל. אני מביט באתגרים הביטחוניים שמקיפים אותנו, ואני יודע שאפשר לעשות את זה אחרת. אפשר לספק לציבור במדינת ישראל ביטחון אמיתי. לאורך שנות שרותי בצה"ל פגשתי רבבות רבות של חיילים וחיילות, מעולם לא עניין אותי אם הם ימין או שמאל, אשכנזים או מזרחיים, דתיים או חילונים, יהודים או לא יהודים. כולם היו חיילים למען ביטחון מדינת ישראל".