חשדות נוספים נגד ליצמן: הפעיל לחץ כדי לסייע לעבריין מין כלוא

פרסום ראשון: המשטרה חוקרת את מעורבותו של סגן שר הבריאות לטובת מקורב לחסידות גור שמרצה עונש מאסר. לפי החשדות, ליצמן פעל מול פסיכיאטר - שמסר עדות בפרשה

המשטרה חוקרת את מעורבותו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לטובת עבריין מין שמקורב לחסידות גור - כך נודע חדשות 13. על פי החשדות, ליצמן וראש המטה שלו הפעילו לחצים על פסיכיאטר בשם ד"ר משה בירגר בדרישה להכליל את המקורב בתוך קבוצת שיקום של 25 עברייני מין בכלא. תהליך השיקום הוא שלב הכרחי בדרך לזכות בחופשות ושחרור מוקדם מהכלא.

לפי החשדות, נוסף על הלחץ על ד"ר בירגר, דרש ליצמן פרטים על העבריינים שעומדים לפני המקורב ברשימה לקבלה לתהליך השיקום. במהלך החקירה העיד הפסיכיאטר במשטרה.

 
 
 

תגובת לשכת סגן שר הבריאות: "מדובר בהכפשה שקרית שלא הייתה מעולם. ליצמן לא נוהג להפעיל כל לחצים ומקפיד שלא להתערב לגורמי המקצוע. אין ספק שגם מקרה זה יתברר כעורבא פרח".

לפני כשבוע וחצי נחקר ליצמן ביחידת להב 433, בחשד שהשתמש בסמכויותיו בניגוד לחוק ופעל כדי למנוע את הסגרת מלכה לייפר, החשודה בפדופיליה, לאוסטרליה – שם היא מבוקשת בחשד שביצעה לפחות 74 עבירות מין קשות בקטינות. ליצמן הגיע לחקירה לאחר חקירה סמויה שהחלה לפני מספר חודשים, ומתנהלת בליווי פרקליטות מחוז ירושלים ובאישור פרקליט המדינה שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. מספר אנשים העובדים בלשכתו נחקרו גם הם.

 מלכה לייפר, החשודה בפדופיליה
 

מלכה לייפר, החשודה בפדופיליה (חדשות 13 )

 

בכירים בקהילה היהודית באוסטרליה קראו לפטר לאלתר את סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, בעקבות חקירתו במשטרה. נוסף על כך, הגורמים בקהילה היהודית קוראים להסגיר באופן מיידי את לייפר למשטרת אוסטרליה ולהפסיק את ההליכים שמעכבים זאת.