טרנד חדש ב"טלגרם": שוק שחור של סטרואידים ושורפי שומנים

צעירים וצעירות ישראלים קונים את החומרים הלא-חוקיים דרך האפליקציה, ללא פיקוח או אישורים, ובכך חושפים עצמם לסכנות רבות. "יכול לגרום לתופעות לוואי רבות"

האפליקציה טלגרם הפכה בשנים האחרונות את סחר הסמים הבלתי-חוקיים לפשוט וזמין יותר. לאחרונה, הולכת ומתרחבת גם קניית הסטרואידים באמצעות הפלטפורמה המקוונת. בקבוצת טלטסט נמכרים בקלות סטרואידים, הורמונים ושורפי שומנים ללא פיקוח או מרשם. במספר לחיצות בטלפון הנייד, קונים היום צעירים וצעירות בישראל את החומרים המסוכנים ומקבלים אותם במשלוח עד אליהם.

סטרואידים אנאבוליים בשמם המלא, אינם חוקיים בישראל וגורמים לנזקים כבדים בגוף. "מדובר בחומרים מסוכנים ביותר, שאין אישור של משרד הבריאות לא לשימוש ולא לשיווק", אמר ד"ר רוני ברקוביץ', מנהל אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות. "זה יכול לגרום לתופעות לוואי רבות - מבעיות בכבד, בכליות, להפטיטיס סי, בסוף גם לסרטן הכבד".

 מודעה בקבוצה בטלגרם
 

מודעה בקבוצה בטלגרם ( החדשות 13)

 

עמרי אזולאי נטל סטרואידים בעבר עד שלפני תשע שנים השימוש באותם חומרים כמעט ועלה לו בחייו. "אני נכנסתי לשינה עמוקה. אני לא יודע מה קורה איתי, אני רואה את אשתי בוכה, אני רואה אנשים בבית ואז הרופא פשוט בא ואמר לי 'חבר, אתה נכנס לצום כי אתה נכנס לניתוח דחוף. הזיהום הזה נוצר מכמות מטורפת של זריקות שעשיתי לאותו מקום והחומר פשוט לא נספג והגוף לא יכול היה כבר להכיל את החומר", סיפר עומרי.