בכירים ב"הימין החדש": חשש שבלחץ כתבי האישום רה"מ יבצע נסיגות

ברקע החלטתו הצפויה של היועמ"ש להודיע על אישום כפוף לשימוע נגד נתניהו, במפלגה אמרו לחדשות 13 כי ראש הממשלה עלול לעשות "מעשה שרון". הליכוד: "קשקוש מוחלט"

בחירות 2019: בכירים במפלגת "הימין החדש" אמרו הערב לחדשות 13 כי "אנו חוששים שבלחץ כתבי האישום נתניהו יעשה מעשה שרון, ויביא לנסיגות בשטחים בהמשך לתוכנית טראמפ - ויכניס את גנץ ולפיד לממשלת אחדות מיוחדת לצורך ויתורים". זאת, ברקע החלטתו הצפויה של היועמ"ש להגיש כתב אישום כפוף לשימוע נגד ראש הממשלה בימים הקרובים".

מפלגת הליכוד מסרה בתגובה לדברי הבכירים: "קשקוש מוחלט, אחרי הבחירות ראש הממשלה נתניהו יקים ממשלת ימין. מוטב שיפסיקו לירות בנגמ"ש ולא יזיקו למאמץ שמוביל ראש הממשלה נתניהו למניעת הקמת ממשלת שמאל של לפיד וגנץ".

 
 
היועץ המשפטי מנדלבליט בכנס דמוקרטיה
 

היועץ המשפטי מנדלבליט בכנס דמוקרטיה (החדשות 13)

 

לכל האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

כזכור, אמש התראיין שר החינוך נפתלי בנט ל"מטה המרכזי" עם אילה חסון, שם אמר כי הוא צופה שנתניהו יקים ממשלה ביחד עם גנץ ולפיד, שעשויה להביא להקמת מדינה פלסטינית: "ביום שאחרי הבחירות הליכוד וכחול לבן נכנסים לממשלת אחדות על יסוד התוכנית של טראמפ להקמת מדינה פלסטינית. אני כבר מכיר את התוכנית, עיקרה הקמת מדינה פלסטינית. נתניהו שמינה את גנץ לרמטכ"ל - יכניס אותו, ונתניהו שמינה את לפיד כשר אוצר – יכניס אותו. נתניהו תמיד מכניס קודם כל את השמאל. הוא הכניס את אהוד ברק ב-2009 והלך על שחרור אלף מחבלים".

בנט הבהיר כי הוא דוחה הצטרפות לממשלת גנץ-לפיד ומעריך כי מפלגת כחול-לבן לא תצליח לעמוד בראש הקואליציה: "אני לא אשב עם בני גנץ נקודה. גם לא תהיה ממשלת גנץ – הימין ברוב של 64-63 מול 45. אין לבני גנץ דרך להיות ראש ממשלה".

 

ביום שישי,כזכור, פורסם בחדשות 13 כי מנדלבליט נוטה שלא להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 2000. אף כי עשוי לחול שינוי בהחלטה ברגע האחרון, נכון לעכשיו, ובניגוד לכל עמדת בכירי משרד המשפטים, זו ההחלטה שצפויה להתקבל.

מנדלבליט צפוי לפרסם את החלטתו בכל תיקי נתניהו בסוף השבוע הבא. בתיק 4000 נתניהו יואשם ככל הנראה בעבירת שוחד, כפוף לשימוע. ואילו בתיק 1000 יוגש כתב אישום נגד נתניהו בגין מרמה והפרת אמונים, כפוף לשימוע. בתיק 2000, כל בכירי משרד המשפטים למעט המשנה ליועמ"ש רז נזרי חושבים שצריך להגיש כתב אישום, אך מנדלבליט עדיין מתלבט. 

בין תיק 2000 לתיק 4000 יש חוט מקשר: לפי הראיות, יש פער של ימים ספורים בלבד בין שיחות נתניהו עם נוני מוזס לבין ההחלטות הרגולטוריות, או הבקשות משאול אלוביץ'. בכיר בפרקליטות אמר לחדשות 13 שנתניהו נכנס לאובססיה של תקשורת - וזה בדיוק הסוגיות שעומדות במרכז תיקים 2000 ו-4000. נוסף על כך, בפרקליטות חושבים שאם מנדלבליט יגיש כתב אישום בתיק 2000 זה יוביל להחלשה של תיק 4000, ומכאן נובעת ההתלבטות של מנדלבליט.