קלי קראפט, מונתה לשגרירת ארה"ב באו"ם, רויטרס

טראמפ מינה מחליפה חדשה לשגרירת ארה"ב באו"ם

נשיא ארה"ב הודיע כי קלי קראפט, שמכהנת כיום כשגרירה האמריקנית בקנדה, תחליף את ניקי היילי: "תייצג אותנו ברמה גבוהה". זאת, כשבוע לאחר שהת'ר נאוארט ויתרה על התפקיד

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע הלילה (שבת) על מינויה של קלי קראפט לשגרירה האמריקנית באו"ם. זאת, כאמור, בכפוף לאישור הסנאט האמריקני. קראפט, שמכהנת כיום כשגרירת ארה"ב בקנדה, תחליף את ניקי היילי, שעזבה את התפקיד במפתיע לפני כארבעה חודשים. 

"אני שמח להודיע כי קלי קראפט, שגרירתנו הנוכחית בקנדה, מונתה לשגרירת ארה"ב באו"ם", כתב הנשיא בחשבון הטוויטר שלו. "קלי עשתה עבודה יוצאת דופן בייצוג האומה שלנו ואין לי ספק שתחת ההנהגה שלה, המדינה שלנו תיוצג ברמה הגבוהה ביותר. ברכות לקלי ולמשפחתה". 

זאת, כשבוע לאחר שהת'ר נאוארט, המועמדת של טראמפ לתפקיד, הודיעה כי היא מוותרת על המינוי עקב "סיבות משפחתיות". נאוארט, דוברת משרד החוץ האמריקני ולשעבר מגישה ברשת פוקס ניוז, מסרה בהודעה כי "החודשיים האחרונים היו מפרכים עבור המשפחה שלי, ולכן זה יהיה לטובתם אם אסיר את שמי מהמועמדות לתפקיד". בעיתון ה"ווישנגטון פוסט" דווח כי אחת הסיבות לפרישתה של נאוארט מהמינוי לתפקיד היא העובדה שבעלה וילדיה נשארו לגור בניו יורק בזמן שהיא עובדת בוושינגטון. 

כזכור, לפני כחודשיים הודיע טראמפ על כך שנאוארט, התומכת במדיניותו, תחליף את ניקי היילי בתקפידה כשגרירת ארצות הברית באום. היילי, שגרירת ארה"ב באו"ם היוצאת, ברכה את נאוארט בטוויטר: "ברכות להת'ר נאוארט על המינוי. אנו מאחלים לך כל טוב ומצפים לסייע לך במעבר לתפקיד ואף לאחר מכן". לפני בחירתו בנאוארט, טראמפ בחן מספר מועמדים לתפקיד, בהם ריק גרנל, השגריר לגרמניה, וקלי קרפט, השגרירה לקנדה. מקורבים לטראמפ אמרו לרשת CNN כי במספר הזדמנויות הנשיא הדגיש את העדפתו לאישה שתחליף את היילי.

 ניקי היילי ודונלד טראמפ
 

ניקי היילי ודונלד טראמפ (רויטרס )

 

לפני כארבעה חודשים, שגרירת ארצות הברית לאו"ם, ניקי היילי, הודיעה במפתיע על התפטרותה מהתפקיד. טראמפ אישר את הפרטים, מסר שתעזוב את תפקידה בסוף השנה והחמיא לה. "היא עשתה עבודה נהדרת. היא אדם נהדר ואדם מבין. היא עבדה איתנו בקמפיין ועבדנו ביחד באינטנסיביות. לפני שישה חודשים היא אמרה שאולי תסיים את תפקידה בסוף השנה הזו.