השקה כחול לבן: מאחורי הקלעים של איחוד גנץ ולפיד

בתוך ההמולה באירוע שבו הכריזו ראשי המפלגה על המיזוג, נשמעו המנהיגים בטון קצת פחות רשמי, כשגם השושבין אשכנזי סיפק תשובה מפתיעה בנוגע להיעדרותו מהפוליטיקה עד כה

שלושה גנרלים – בני גנץ, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי, וסמל ראשון אחד, יאיר לפיד, התייצבו ביום חמישי מול ראש הממשלה בנימין נתניהו במערכה של להיות או לחדול. אך מאחורי הקלעים של ההצהרה ההתרגשות הייתה גדולה. הפעילים של יש עתיד הסירו בצהלה את חולצות הקמפיין של המפלגה, והחליפו אותן בחולצות חדשות עם הכיתוב "גנץ לפיד, כחול לבן".

מאחורי הקלעים של ההצהרה לתקשורת, גנץ נשאל האם הוא מאושר מהחיבור והאם לדעתו זה היה מהלך נכון. "אני חושב שזה חיבור נכון", ענה, "כל חיבור בחברה הישראלית, בעיניי הוא חיבור נכון. הדבר הזה לא בכיס של אף אחד, לא של אף מפלגה ולא של אף קבוצה. כל חיבור הוא דבר טוב ואנחנו ניקח את זה קדימה".

 גבי אשכנזי, אילה חסון, יואב סגלוביץ'
 

גבי אשכנזי, אילה חסון, יואב סגלוביץ' (חדשות 13 )

 

שושבין נוסף של החיבור בין המפלגות הוא הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, שלחץ על לפיד וגנץ להתאחד. לאחר ההצהרה, בין ההמון המברכים, נוצר מפגש יוצא דופן בין יואב סגלוביץ', שהיה ראש אגף חקירות והדליף לרמטכ"ל דאז, אשכנזי חומרי חקירה, לבין אילה חסון, שחשפה את הפרשה. שמונה שנים שאשכנזי כבר לא בצבא, מחכה להיכנס לפוליטיקה אבל מהסס. לטענתו, הוא "פחד".  

בין החוגגים נצפה גם הלל קוברינסקי, איש מפתח דרמטי באיחוד, שבווילה שלו התבשל ההסכם, שמעדיף תמיד להישאר מאחורי הקלעים. בכל פעם שהתקשורת רצתה לשוחח עמו, הוא נמנע. כשקוברינסקי התחמק מצוות חדשות 13, הוא לפתע תקל באיש מפתח נוסף – שלמה דברת, איש העסקים שהונו מוערך במאות מיליוני דולרים.

 גבי אשכנזי והלל קיברינסקי
 

גבי אשכנזי והלל קיברינסקי (חדשות 13 )