רוברט קראפט, גטי אימג'ס

איל ההון היהודי רוברט קראפט מואשם בשידול לזנות

מכתב האישום עולה כי בעלי קבוצת הפוטבול האמריקנית ניו אינגלנד פטריוטס ומי שידוע בתרומתו הכספית לישראל, תועד במצלמות אבטחה מקיים יחסי מין אסורים בכמה מקרים

בעלי קבוצת הפוטבול "ניו אינגלנד פטריוטס", המיליארדר היהודי רוברט קראפט בן ה-77, הואשם היום (שישי) בשני מקרים של שכירה ושידול לזנות. קראפט נתפס במסגרת חקירה חשאית ארוכה של רשת סחר בבני אדם, שלדברי המשטרה בפלורידה התפרסה מסין ועד ארה"ב. 

לטענת המשטרה, קראפט, שהונו מוערך בכ-6.6 מיליארד דולר, היה לקוח קבוע ב"ספא" שנושא את השם "הסחלבים של אסיה", ובו איתרה המשטרה נשים שהוחזקו כשפחות מין. המיליארדר נעצר יחד עם עוד מעל ל-20 איש, כולם מואשמים בשכירה ושידול לשירותי זנות. לדברי המשטרה, בידיהם ראייה מצולמת שכוללת ווידיאו בו נראה קראפט מקבל "שירותים בתשלום" ותיעוד של הסעתו לספא. 

 רוברט קראפט
 

רוברט קראפט (רויטרס)

 

לצד ה"ניו אינגלנד פטריוטס", קראפט הוא אחד מאנשי העסקים והפילנתרופים הגדולים בישראל. הוא אחד מבעלי המניות העיקריים בחברת כרמל מערכות מיכלים, מהחברות המובילות במשק במוצרי אריזה מבוססי נייר. הוא פועל בארץ באמצעות "קרן קראפט" ומתומכי הקמת ענף הפוטבול בישראל. בין השאר הוקם במימון הקרן אצטדיון משפחת קראפט בגן סאקר בירושלים. בשנת 2018 הוכרז קראפט כזוכה בפרס בראשית בשל המחויבות שלו למאבק באנטישמיות העולמית, הקשר ההדוק שלו לשורשיו היהודיים ותרומתו הרבה למדינה.

בתגובה לפרסום פרסם מועדון הפוטבול שבבעלותו של קראפט הודעת תגובה, בה נכתב כי: "אנו מכחישים בתוקף שמר קראפט היה מעורב בפעילות לא חוקית. כיוון שמדובר בעניין משפטי - לא נגיב יותר מכך".