חלון שנשבר בעקבות תלמיד שזרק אבן, חדשות 13

תלמיד תקף מנהלת בבי"ס בצפון: הלימודים ביום ראשון יושבתו לשעה

ילד בכיתה ה' השליך אבן על מנהלת בית ספר בעתלית, בעט במורות וגרם נזק לרכוש המוסד הלימודי. הסתדרות המורים תקיים שיחות לתלמידים בנושא אלימות. "חייבים להתעורר"

האלימות במערכת החינוך: הסתדרות המורים תשבית ביום ראשון את הלימודים בבית הספר "גלי עתלית" שבעתלית למשך שעה. זאת, כמחאה על כך שתלמיד כיתה ה' תקף אתמול (חמישי) את מנהלת בית הספר והשליך לעברה אבן, בעט בשתי מורות וגרם נזק לרכוש המוסד הלימודי. במקום לימודים, יתקיימו שיחות עם תלמידים בנושא אלימות.

לטענת צוות בית הספר, לא מדובר במקרה אלימות ראשון של התלמיד, שבעבר פגע פיזית במורים. מאמצי האחרונים להרגיע את הילד עלו בתוהו, מה שגרם לחלק מהתלמידים לפרוץ בבכי, ללא יכולת להירגע. כך לפי הסתדרות המורים.

"עוד מקרה אלימות חמור שמצטרף לסדרה ארוכה של אירועי אלימות כלפי עובדות ועובדי הוראה בחודשים האחרונים", מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד. "אני מתריעה שהשתיקה של משרד החינוך ואי המענה שהוא נותן לעובדי ועובדות ההוראה עוד תוביל אותנו חלילה לאסון ולאבידות בנפש".

 כיתה בבית ספר
 

כיתה בבית ספר (החדשות 13)

 

לקראת סוף חושד דצמבר אשתקד, הסתיימה חקירת שני הגברים שחשודים כי חטפו לפני כשבועיים מורה מחוץ לבית הספר באום אל-פאחם באיומי נשק. בתיעוד שפרסמה המשטרה ניתן לראות את שני החוטפים משליכים את המורה לתוך רכב מסחרי – ונמלטים מהמקום.

המקרה התרחש בתחילת דצמבר, כשמספר עוברי אורח סמוך לבית הספר בעיר דיווחו למשטרה כי ראו אדם שהוכנס בכוח אל תוך רכב מסחרי גדול שברח מהמקום. עם קבלת הדיווח, נפרסו מיד מחסומים ברחבי העיר והחלו סריקות אחר הרכב החשוד, בסיוע מסוק משטרתי וכוחות מג"ב. זמן קצר לאחר החיפושים אותר הרכב ביער הסמוך לישוב ובתוכו החטוף, שחולץ ללא פגע, יחד עם אחד החשודים בחטיפה – תושב העיר בן 31, כשברשותו אף נתפסו אקדח, סכינים, תרסיס פלפל ואזיקונים.

במהלך החקירה נחשפה זהותו של החשוד השני בחטיפה, תושב העיר בן 39, ומעצרם של השניים הוארך עד ליום שישי, אז צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום.