סקר חדשות 13: לאחר האיחוד - כחול לבן מביסה את הליכוד בבחירות

אם הבחירות היו מתקיימות היום, רשימת גנץ-לפיד הייתה מקבלת 36 מנדטים - לעומת 26 בלבד למפלגת השלטון. גוש הימין עדיין מוביל, נתניהו גובר על גנץ בשאלת ההתאמה להנהגה

 • פורסם ב:
 • 21/02/2019 19:49
 • |
 • עודכן ב:
 • 22/02/2019 00:12
 • |
 • כתבים:
 • החדשות 13

בחירות 2019: מסקר חדשות 13 שנערך אתמול (חמישי) עולה כי לאחר האיחוד בין בני גנץ ליאיר לפיד, רשימת "כחול לבן" תקבל 36 מנדטים ובכך תנצח את הליכוד בראשות בנימין נתניהו, שצנחה בסקרים ותקבל 26 מנדטים.

 סקר בחירות
 

סקר בחירות ( חדשות 13)

 

רשימת חד"ש-תע"ל, בראשות אחמד טיבי ואיימן עודה שעשויים להתאחד, תקבל 10 מנדטים, איחוד מפלגות הימין – הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית – תקבל שמונה מנדטים, יהדות התורה תקבל שבעה וש"ס תקבל שישה מנדטים. מפלגת העבודה, ישראל ביתנו והימין החדש יקבלו חמישה מנדטים. כמו כן, מפלגת כולנו, מרצ ורשימת רע"מ-בל"ד מתקרבות לאחוז חסימה, ויקבלו ארבעה מנדטים בלבד. כך עולה, כאמור, מסקר חדשות 13.

 סקר בחירות
 

סקר בחירות ( חדשות 13)

 

למרות ניצחונה של מפלגת כחול לבן, מתוצאות הסקר עולה כי גוש הימין עדיין מוביל. לו הבחירות היו מתקיימות היום, היה מקבל הגוש, שכולל את הליכוד, הימין החדש, ש"ס, יהדות התורה, כולנו וישראל ביתנו, 61 מנדטים. זאת, לעומת גוש השמאל - שהיה מקבל 59 מנדטים.

 סקר בחירות
 

סקר בחירות (חדשות 13 )

 
 סקר בחירות
 

סקר בחירות (חדשות 13 )

 

נוסף על כך, חרף המהפך בין המפלגות, מסקר חדשות 13 עולה כי 45% מהציבור חושבים שנתניהו מתאים יותר לתפקיד ראש הממשלה, לעומת 36% בלבד, שסבורים כי בני גנץ הוא המתאים לתפקיד בין השניים. 19% ענו כי הם אינם יודעים.

 סקר בחירות
 

סקר בחירות (חדשות 13 )

 

בשאלה על מאמצי ראש הממשלה נתניהו לאיחוד מפלגות הימין, שכלל את הכנסת עוצמה יהודית לרשימה, 32% ענו כי המהלך ראוי, 46% חשבו כי הוא לא ראוי ו-22% השיבו כי הם לא יודעים.

 סקר בחירות
 

סקר בחירות ( חדשות 13)

 

כמו כן, על רקע איחוד חוסן לישראל עם יש עתיד, 46% מהציבור סבורים כי המפלגה שנוצרה היא מפלגת מרכז, 31% ענו כי זוהי מפלגת שמאל, ו-8% בלבד טענו כי הרשימה היא ימנית. 15% לא הצליחו להחליט.

 סקר בחירות
 

סקר בחירות ( חדשות 13)

 

הסקר כלל 752 נשאלים, מהם 603 מהאוכלוסייה היהודית ו-149 מהמגזר הלא יהודי, ונערך על ידי פרופסור קמיל פוקס. התשאול נערך על ידי פאנל פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון, ועל ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.7%.

סקר בחירות
 

סקר בחירות (חדשות 13 )

 

לפיד וגנץ הודיעו על איחוד; אשכנזי הצטרף

כאמור, אתמול הודיעו גנץ ולפיד על איחוד בין המפלגות. לפי ההסכם שחתמו השניים, רשימת המפלגה תורכב בשיטת "ריצ'רץ'", מחציתה אנשי חוסן לישראל ומחציתה חברי יש עתיד. בין לבין ישובצו גם נציגי תל"ם של יעלון. ראשי המפלגה המאוחדת הבטיחו ללפיד את תיק החוץ, אם המפלגה תצליח להרכיב את הממשלה. ראשי המפלגה יקיימו הצהרה משותפת בגני התערוכה בתל אביב. כמו כן, הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, הודיע על הצטרפותו למפלגה המאוחדת.

בעשירייה הראשונה בפלגה מוצבים בני גנץ, שיעמוד בראשות המפלגה, אחריו יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון, גבי אשכנזי, אבי ניסנקורן, מאיר כהן, מיקי חיימוביץ', עפר שלח, יועז הנדל ואורנה ברביבאי, שסוגרת את העשירייה הראשונה. 

 אשכנזי, לפיד, גנץ ויעלון
 

אשכנזי, לפיד, גנץ ויעלון (חדשות 13 )

 

כמו כן, יו"ר כולנו משה כחלון הודיע אמש כי מפלגתו תרוץ באופן סופי לבד בבחירות. "אנחנו מתכוונים, כמפלגת כולנו, להמשיך ולרוץ לבד, ללא חיבורים, ללא קומבינות וללא סידורי עבודה. אנחנו מתכוונים להמשיך לשרת את אזרחי ישראל גם בקדנציה הבאה - מפלגת ימין שפוי".

נוסף לכך, יו"ר העבודה אבי גבאי התקשר אמש ליו"ר מרצ תמר זנדברג והודיע לה כי החליט שמפלגתו תרוץ באופן עצמאי בבחירות הקרובות. זאת, לטענתו, מאחר שלפי הסקרים שערכה המפלגה, איחוד כזה לא יחזק את גוש השמאל, ואף עשוי להחליש אותו. גבאי הציע לזנדברג לחתום על הסכם עודפים בין המפלגות.

"לאחר בחינה מעמיקה שערכנו היום במפלגת העבודה, ראינו כי בחיבור בין העבודה למרצ השלם קטן מסך חלקיו. שילוב של שתי התנועות לא מגדיל את כוחנו אלא להיפך, מחליש את הגוש", מסרה מפלגת העבודה. "בבדיקת עומק שנעשתה לאורך היום גם במרצ וגם בעבודה עלה כי מרצ עוברת בוודאות את אחוז החסימה ונציגיה ייכנסו לכנסת הבאה באופן ודאי. נרוץ בנפרד ונסייע אחד לשני על מנת להביא לחילופי שלטון".