סיפורה של מברשת השיער "דפני" - הלהיט שנולד במרתף ברעננה

שרון רבי הבינה שלוקח לה זמן רב להחליק את השיער. בזכות אבא מהנדס, חוצפה ישראלית וסרטון ויראלי אחד, היא הפכה להצלחה מסחררת שנמכרת ברחבי העולם • סופרסטארים, פרק 4

במרתף של משפחת רבי ברעננה נולד לפני שבע שנים רעיון מהפכני שעתיד לשנות את שוק החלקת השיער. כמה פעמים אמרתם לעצמכם "איך לא חשבנו על זה קודם?" – אז שרון ואבא שלה גם חשבו, וגם הצליחו ליישם. הם פיתחו את "דפני", מברשת להחלקת שיער, שפעולתה מהירה יותר משאר המכשירים הביתיים שהיו קיימים בשוק.

"אני בדרך כלל לא ביוטי פריק", אמרה שרון רבי, "אבל זה יצר אצלי בושה מסוימת. הלכתי וקניתי מחליק, ואז הבנתי שזה לוקח המון זמן. הרגשתי שאני נכנסת למועדון סודי, של נשים שמבלות שעות בשבוע, בשקט, עם פן או מחליק – כל האפשרויות איפשרו לקחת מעט מאוד שיער. זה התחיל להיות משמעותי כשגייסתי את אבא שלי, מהנדס מוכשר ובכיר בהייטק הישראלי".

 מברשת השיער "דפני" שהפכה להצלחה מסחררת
 

מברשת השיער "דפני" שהפכה להצלחה מסחררת ( החדשות 13)

 

שרון ניסתה לשכנע את הבלוגרים בישראל לכתוב על דפני שלה ולהעלות את הסרטון לרשת, אבל לא הצליחה לשכנע אותם. היא העלתה את הסרטון לדף של "שקם אלקטריק", ובבוקר היא קמה ולא האמינה. "רק בדף הזה היו לו 15 מיליון צפיות", סיפרה, "אנשים מסעודיה פנו אליי, אנשים לא קשורים מכל פינה בעולם. ואז העלה את זה רדיו קטן מטקסס ושם היו לו 90 מיליון צפיות. קמנו בבוקר וזה היה כמו יקום מקביל. מכרנו כמה עשרות או מאות מברשות, פתאום ראינו ש-10,000 אנשים נרשמו בלילה לאתר. מה זה אתר? אתר שעשינו בחאווה".

לאחר שאלפים דרשו את המוצר, שרון הקימה חברה קטנה ברעננה המעסיקה כעשרה אנשים, בהם בני משפחתה, והחלה לייצר בסין אלפי מברשות של דפני, הנקראות על שם אחותה הקטנה.

החיקויים החלו לצוץ בזה אחר זה, וחברות גדולות בעולם ניסו להתחרות בו למרות ששרון וקובי רשמו עליו פטנט. שרון ואביה הבינו שלהמציא נישה חדשה בשוק של מיליארדים זה דבר אחד אבל להישאר בו רלוונטי זה דבר אחר. וכך נולדה המברשת האלחוטית הראשונה להחלקת שיער, דפני Allure.

"בהתחלה לא שאלנו אף אחד", אמר אביה, "היינו בשלב חקירה עם החוצפה הישראלית, רצינו להראות לבייביליס שאנחנו יותר טובים מהם. פגשנו אנשים כדי ללמוד את השווקים שלהם, ולא מעט אמרו לנו שזה גדול עלינו. אבל לא עצרנו". שרון סיכמה: "תכל'ס יזמות בעיניי זה דבר מאוד רוחני. הדבר הכי משמעותי הוא החזון והאמונה שלך במה שאתה עושה".