כך נדדה ההסתה נגד היהודים באירופה - אל המסגדים בארצות הברית

השיח המסית מהמזרח התיכון, שהתרחב אל עבר מרכזי האסלאם במערב, נשמע היום גם באמריקה הצפונית. "ההסתה הידרדרה לאיומים ואלימות, תוך התבססות על טקסטים אסלאמיים"

תחת הכיסוי של חופש הביטוי, נשמעים במסגדים ברחבי ארצות הברית טקסטים אנטישמיים מובהקים וקריאות ברורות לפגוע ביהודים. התופעה שהייתה רווחת במזרח התיכון והתפשטה ליבשת אירופה, מקבלת תאוצה עכשיו גם במרכזי האסלאם באמריקה הצפונית.

"התמונה שגילינו הייתה מאוד מדאיגה. הסתה קשה מאוד נגד יהודים", אמר יגאל כרמון, מנכ"ל ארגון "ממרי", המתמחה במעקב אחר התקשורת במזרח התיכון. "הרבה מאוד מן ההסתה הידרדרה ממש לאיומי אלימות, תוך התבססות על טקסטים אסלאמיים".

 מתפללים מוסלמים בארצות הברית
 

מתפללים מוסלמים בארצות הברית ( החדשות 13)

 

אחרי 20 שנים של סיקור השיח הקיצוני בעולם הערבי, שחשף את השורשים של דאע"ש ואל-קאעידה, הבינו בארגון שהשיח הקיצוני לא נעלם מהמזרח התיכון אלא נדד. ראינו את זה קורה באירופה לפני שמונה שנים והנה כעת השיח הג'יהאדיסטי של האסלאם האנטישמי מתמקם גם בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

מאטין חאן, מהמרכז האסלאמי בניו ג'רזי נשמע כשהוא מתבטא באופן אנטישמי: "היהודים לעולם לא יצליחו להימלט מהמוצא שלהם. לא משנה כמה אירופאים הם נעשו, המקור, התרבות והרקע שלהם נשארו יהודיים. הם תמיד היו השונים". במסגד בקליפורניה, תועד חוסיין הרמוש אומר: "אני מבטיח לכם, זה לא רק פלסטין. אם הם ימשיכו כך, הם יכבשו את רוב המזרח התיכון ואפילו את מכה ומדינה".

"כמובן זו האסלאמיות שאותם דרשנים רוצים להפיץ ולשמר. האסלאמיות על יסוד האסלאם הראשוני, הבסיסי, של תקופת מוחמד, האלים, נקרא לו", אמר . "הקהילות היהודיות, שהן הקורבן הישיר או היעד הישיר של ההסתות האלה, פוחדות לעשות דבר. לא מחאה, לא פעולה ציבורית, לא שום דבר. הם פוחדים להיחשב אסלאמופובים".