מהמהדורה המרכזית למשכן הכנסת: ריאיון ראשון עם מיקי חיימוביץ'

מספר 4 ב"חוסן לישראל" נושאת את עיניה אל תפקיד השרה להגנת הסביבה וטוענת כי למרות פערי הדעות בין חברי המפלגה הם מסכימים על נושאים רבים: "יש לנו עבודה, אך יש רצון"

בריאיון ראשון כפוליטיקאית, מיקי חיימוביץ' המשובצת במקום הרביעי ברשימת מפלגת "חוסן לישראל" של בני גנץ, מספרת על הכניסה המפתיעה לחיים הפוליטיים, על המשרד להגנת הסביבה, שבראשו היא מייחלת לעמוד, ועל הפערים העמוקים בין תפיסות המועמדים במפלגה המגוונת.

לפני שמונה שנים עזבה חיימוביץ' את עולם התקשורת וסיימה את תפקידה בהגשת המהדורה המרכזית ב"חדשות עשר" לאחר קריירה ארוכה בשני ערוצים. בשנים האחרונות היא מזוהה עם מאבקה לזכויות בעלי החיים ופעלה להקמת המיזם "מיטלס מנדיי" – הקורא להימנע מאכילת בשר בימי שני, משם התחברה גם למאבק הסביבתי והתזונתי.

 מיקי חיימוביץ'
 

מיקי חיימוביץ' ותמר איש שלום ( החדשות 13)

 

חיימוביץ' אמרה בריאיון כי לא חשבה שתהיה חברת כנסת: "נשאלתי על זה לא מעט פעמים ותמיד אמרתי שממש לא, אבל תמיד אמרתי ש'לעולם אל תגידו לעולם לא'". עם זאת, לאחר כמה פגישות היא הסכימה להצטרף לפוליטיקה. "אני חושבת שמה שחיבר אותי לבני גנץ, וההחלטה שלי בסופו של דבר ללכת איתו, הייתה שאני רואה בו באמת בן אדם מאוד ערכי וישר וזה משהו שאני חושבת שחסר היום", אמרה.

לדבריה של חיימוביץ', חרף מגוון הדעות והשוני המהותי בין עמדות המתמודדים, חברי המפלגה מסכימים על נושאים רבים: "אנחנו מסכימים על הרבה מאוד דברים. אני אומרת בואי נתמקד בהם, בואי נקדם את המדינה הזאת מבחינה בריאותית, מבחינת רווחה, בואי נדאג לקשישים שיש לנו כאן במדינה הזאת שאף אחד לא דואג להם. בנושאים המדיניים יש לנו עבודה, מה לעשות אבל יש לנו רצון".