"לא מרגיש מציאותי": קצת יותר מיממה לשיגור החללית בראשית לירח

אם הכול יעבוד כשורה, בעוד כחודשיים ולאחר שתעבור מרחק של כשישה מיליון קילומטרים תנחת החללית הישראלית על אדמת הירח, שם תצולם תמונת "סלפי" ויונף דגל המדינה

בעוד קצת יותר מיממה תשוגר מכן השיגור שבבסיס חיל האוויר האמריקני בקייפ קנוורל החללית "בראשית" ותחל את מסעה לעבר הירח. החללית מתוכננת להקיף את כדור הארץ כמה פעמים עד שתכנס אל מסלול ההקפה של הירח, שעליו היא צפויה לנחות לקראת אמצע אפריל.

המרחק שתעשה החללית עד שתגיע לירח יהיה כשישה מיליון וחצי קילומטרים. לאחר הנחיתה החללית צפויה לצלם תמונת "סלפי" של עצמה על אדמת הירח, להניף את דגל ישראל ובהמשך עליה לבצע מדידות מחקריות.

 סימולציה לקראת שיגור החללית הישראלית לירח
 

סימולציה לקראת שיגור החללית הישראלית לירח (חדשות 13 )

 

בועז לוי, ראש חטיבת טילים וחלל בתעשייה האווירית, אמר: "הבאנו את החללית הישראלית הראשונה לכאן. אנחנו עושים הכול, הצוות שלנו בפנים בודק אותה מכל הכיוונים ומחר נשחרר אותה לחלל".

כפיר דמרי, אחד מיוזמי הפרויקט, לא הסתיר את התרגשותו מהשיגור ההיסטורי: "האמת זה מאוד מרגש. זה עדיין לפעמים לא מרגיש לגמרי מציאותי". רפי, שטס מישראל במיוחד עד לפלורידה כדי לצפות בשיגור החללית במו עיניו. "אני נוסע מאוונטורה לקייפ קנוורל שזו נסיעה של בערך בין שלוש לארבע שעות. אני ממש גאה במדינת ישראל", אמר.

אם לא יהיו הפתעות ו"בראשית" תנחת בעוד כחודשיים על אדמת הירח כפי שצפוי - ישראל תהיה המדינה הרביעית בעולם שתנחית חללית על הירח, אחרי ארצות הברית, רוסיה וסין.