הבלון שנחת במועצה אזורית אשכול, בטחון אשכול

המתיחות בדרום: צה"ל תקף עמדת חמאס בתגובה לשיגור בלוני תבערה

כלי טיס של צה"ל תקף עמדה של ארגון הטרור בדרום רצועת עזה, לאחר שמוקדם יותר אותר בלון חשוד בשדות חקלאיים במועצה האזורית אשכול. דיווח פלסטיני: אין נפגעים בתקיפה

כלי טיס של צה"ל תקף הערב (רביעי) עמדה של חמאס בדרום רצועת עזה. זאת בתגובה להפרחת זרי בלוני תבערה לעבר שטח ישראל. על פי דיווחים פלסטיניים, מזל"ט של צה"ל ירה טיל אחד לפחות לעבר אזור חקלאי ריק, מזרחית למחנה הפליטים אל-בריג' שבמרכז הרצועה. כמו כן, דווח כי אין נפגעים באירוע.

מוקדם יותר, בלון חשוד אותר בשדות חקלאיים בשטח המועצה האזורית אשכול. חבלן שהגיע למקום ניטרל את בלון התבערה. במקביל, בשעה זו מתקהלים כ-250 מפרי סדר שמיידים אבנים, מבעירים צמיגים ומשליכים מטענים בדרום רצועת עזה. ‏לוחמי צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

 הפגנות יום השישי בגבול הרצועה
 

הפגנות יום השישי בגבול הרצועה (חדשות 13 )

 

לפני שלושה ימים נפצע בינוני לוחם צה"ל, יועד זגורי, כתוצאה מפיצוץ מטען שהושלך לעברו במסגרת הפרת סדר אלימה מול מחנה הפליטים ג'באליה שבצפון רצועת עזה. במהלך ההתפרעות כמה עשרות פלסטינים שהתקהלו, הבעירו צמיגים והשליכו מטענים ורימוני יד מאולתרים לעבר לוחמי צה"ל. בעקבות התקרית צה"ל תקף באמצעות טנקים של חטיבה 7 שתי עמדות תצפית של חמאס. משרד הבריאות בעזה דיווח כי בעימותים נפצעו 19 פלסטינים.

הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ברזילי שבאשקלון עם רסיס שחדר לצווארו, שם בוצעו בו מספר בדיקות הדמיה והוא נותח תוךשהיה מורדם ומונשם. אתמול חל שיפור במצבו והוא חזר להכרה ושב לתקשר עם משפחתו.

ביום שישי הפגינו כ-11,000 פלסטינים לאורך חמישה מוקדים בגבול רצועת עזה. במהלך הפרות הסדר קצין מיחידת המסתערבים של מג"ב נפצע קל בידו. הקצין, שהיה בג'יפ ממוגן, פתח את הדלת לבצע ירי, אז נפל לידו מטען צינור מאולתר שהתפוצץ במרחק של כמה מטרים ממנו. הקצין נפצע מרסיס ברגל.

במהלך ההפגנות, מפרי הסדר השליכו בין היתר מטענים ויידו אבנים לעבר הכוחות. לוחמי צה"ל השיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובאש חיה. ממשרד הבריאות בעזה נמסר כי שמונה פלסטינים נפגעו מאש צה"ל. באותו הזמן, צרור בלונים חשוד נחת על עץ בנתיבות.