תיעוד ממצלמות האבטחה של החשוד ברצח של אבי קריכילי , דוברות המשטרה

"דקר את הקורבן עד שהתמוטט": פוענח הרצח שאירע בלוד בחודש שעבר

ע"פ החשד, יוסף דזנשוילי רצח את אבי קריכילי בשל סכסוך כספי על סמים. בחקירתו הודה החשוד במעשה וטען ש"חיסל מחבל שתכנן לבצע פיגוע". מחר יוגש נגדו כתב אישום • תיעוד

כחודש לאחר שנדקר אבי קריכילי למוות ברחוב דוד המלך שבלוד, הצליחה היום (רביעי) המשטרה לפענח את נסיבות האירוע ולגבש תשתית ראייתית, שבאמצעותה צפויה הפרקליטות להגיש מחר כתב אישום נגד יוסף דזנשוילי, בן ה-41 מלוד, שחשוד ברצח.

מחומר החקירה עלה חשד לפיו בין קריכילי, בן ה-37, לבין החשוד ברצח התעורר סכסוך כספי על רקע מכירת סמים. על פי החשד השניים נפגשו במרכז המסחרי ברחוב דוד המלך בעיר והתקוטטו בניהם. במהלך הקטטה רדף החשוד אחר הקורבן ודקר אותו מספר פעמים עד שהוא התמוטט. מיד לאחר מכן נמלט דזנשוילי מהמקום, והקורבן פונה לבית החולים אסף הרופא שם נקבע מותו.

 גבר נמצא פצוע קשה בלוד
 

פינויו של קריכילי לפני חודש בלוד (תיעוד מבצעי מד״א)

 

כמה שעות לאחר הרצח, החשוד הסגיר עצמו לידי המשטרה בעקבות פעולות החקירה. המשטרה מצאה את הטלפון הנייד של החשוד בסמוך למועד הרצח, באחד מפחי האשפה כשהוא שבור. עם התקדמות החקירה הצליחו החוקרים לחבר את הטלפון ולהוציא ממנו ממצאים. במהלך חקירתו, הודה החשוד בביצוע הרצח ואף שחזר בפני החוקרים את האירוע, הוא טען כי חיסל מחבל שהתכוון לבצע פיגוע.

רפ"ק רפי וקנין, שעמד בראש צוות החקירה המיוחד, אמר: "בערב האירוע קבעו השניים להיפגש במרכז לוד, כשנפגשו החל ויכוח ביניהם שבעיצומו הוציא החשוד סכין והחל לדקור את הקורבן בחלקי גופו. הקורבן החל להימלט והחשוד דלק אחריו והמשיך לדקור אותו עד שהתמוטט ונפל מרגליו, הוא פונה לבית החולים ושם נקבע מותו. עם הגעת צוות החקירה החלו לאסוף ראיות שהצביעו על זהותו של החשוד, החל אחריו מצוד, שבעיצומו הסגיר את עצמו החשוד למשטרה. בין הקורבן לחשוד היה סכסוך כספי עקב סחר בסמים, בחקירתו הודה החשוד במיוחס לו ואף שיחזר בפני החוקרים את אשר אירע".