אזיקים (אילוסטרציה), fotolia

אישום: ניסה לרצוח את אמו - כי אסרה עליו לעשן חשיש

צעיר בן 19 מהצפון נאשם בכך שהיכה את אמו עד אובדן הכרה, לאחר שבזמן ששהה במעצר בית שבמסגרתו נאסר עליו לצרוך סמים, אמו תפסה אותו עושה זאת ודרשה ממנו להפסיק

כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד צעיר בן 19, תושב עיר בצפון, בגין ניסיון לרצוח את אמו כי ביקשה ממנו להפסיק לעשן חשיש. פרקליטות מחוז חיפה ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

מכתב האישום עולה כי לפני כחודש הורה בית המשפט כי הצעיר ישהה במעצר בית מלא, בפיקוחם של הוריו, בשל מעורבותו בתיק מעצר אחד. במסגרת אותה החלטה נאסר על הצעיר להחזיק בבית סמים מסוכנים או להשתמש בהם. לאחר ששוחרר ממעצר, חזר הצעיר לביתו, ובהמשך הערב ביקרו אותו כמה חברים. במהלך שהותם עישנו הצעירים חשיש.

 שתילי מריחואנה
 

שתילי מריחואנה ( אילוסטרציה, דוברות משרד הביטחון)

 

אמו של הנאשם הבחינה שבנה וחבריו משתמשים בסם מסוכן, ועל כן ביקשה מהחברים לעזוב את הבית ואיימה על הנאשם שאם לא יפסיק להשתמש בסם מסוכן - היא תזמין משטרה לבית. בעקבות זאת, התפתח עימות קולני שכלל צעקות הדדיות.

לאחר שעזבו החברים את הבית והנאשם נותר לבדו בבית עם אמו, החליט לגרום למותה של אמו. במהלך הלילה הוא נכנס לחדרה של האם, והיכה אותה בראשה מספר פעמים באמצעות חפץ קהה. לאחר מכן נמלט הנאשם מהבית. אבי הנאשם מצא אותה שעות לאחר מכן מחוסרת הכרה ומדממת, ופינה אותה למרכז הרפואי לגליל שבנהריה. הצעיר נעצר מספר ימים לאחר מכן, כשהוא מסתתר בתוך מחסן בכפר מעיליא.