טל רוסו הצטרף לעבודה: "חוסר האחדות והפלגנות מחלישים אותנו"

במסיבת עיתונאים לרגל כניסתו של האלוף במיל' לרשימה ושריונו במקום השני, הצהיר גבאי: "לצד הליכוד יושבות שתי מפלגות אווירה, שאומרות דברים לא ברורים בעניין המדיני"

בחירות 2019: אלוף במיל' טל רוסו, לשעבר אלוף פיקוד דרום המאייש את המקום השני ברשימת העבודה, אמר היום (רביעי) כי "כמו בצבא, גם באזרחות כולם שווים וכולם אחים. האחדות הזו חסרה לנו היום, ועליה לצאת בקול ברור וצלול מתוך המנהיגות הפוליטית. חוסר האחדות והפלגנות מחלישים אותנו יותר מאשר אויבינו". את הדברים אמר רוסו במסיבת עיתונאים שנערכה לרגל הצטרפותו למפלגה.

"פגשתי את אתגרי הביטחון של ישראל בכל זירה אפשרית: בעומק לבנון, בסמטאות עזה, בגזרת יהודה ושומרון, בשלל מבצעים מיוחדים בסביבתנו", סיפר רוסו. "היום אני עולה על מדים חדשים, בשירות מדינת ישראל. אני מביט באתגרים הביטחוניים שמקיפים אותנו, ואני יודע שאפשר לעשות את זה אחרתאפשר לספק לציבור במדינת ישראל ביטחון אמיתי. לאורך שנות שרותי בצה"ל פגשתי רבבות רבות של חיילים וחיילות, מעולם לא עניין אותי אם הם ימין או שמאל, אשכנזים או מזרחיים, דתיים או חילונים, יהודים או לא יהודים. כולם היו חיילים למען ביטחון מדינת ישראל".

 אבי גבאי וטל רוסו
 

אבי גבאי וטל רוסו (החדשות 13)

 

יו"ר המפלגה אבי גבאי בירך את רוסו עם כניסתו לתפקיד: "טל הוא איש הביטחון שלנו ויהיה שותף מלא לעשייה ולקרב הגדול על שינוי פני המדינה". עוד תקף גבאי בדבריו את מפלגת הליכוד: "אנחנו בעידן שבו הליכוד מוביל לסיפוח של מיליוני פלסטינים למדינת ישראל. זה אותו הליכוד שצירף היום למפלגת הבת שלו את הכהניסטים, הגזענים, המחרחרים והמסיתים. הליכוד הכריז היום סופית על פשיטת רגל ערכית. על התנתקות סופית מדרכם של מנהיגי עבר שלו שיצאו ממליאת הכנסת כשכהנא עלה לנאום. לצד הליכוד יושבות שתי מפלגות האווירה שאומרות דברים לא ברורים בעניין המדיני, מפלגות שלא מציגות חזון משלהן".

בתוך כך, מתווכים מטעמה של עדינה בר שלום פנו לאבי גבאי והציעו לו לשריין אותה במקום ה-10. גבאי סירב. מאחי ישראלי נמסר בתגובה: "מדובר ביוזמה של אנשים שפעלו על דעת עצמם ומיוזמתם ולא יוזמה של עדינה בר שלום או "אחי ישראלי. אנו לא פוסלים חיבורים עם מפלגות, אבל בפועל מדובר ביוזמה שלא יצא ממנה שום דבר והיא אינה נמצאת על הפרק".

אתמול הודיע גבאי על שריון טל רוסו במקום השני ברשימה. ראש האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ, מסרה בתגובה: "מדובר באדם ראוי אשר שירת את המדינה כל חייו ותרם רבות לביטחונה. צירופו מהווה גיוון חשוב לרשימה. רשימת העבודה לכנסת היא הרשימה הטובה, החזקה, המגוונת, האטרקטיבית והחרוצה ביותר מבין כל הרשימות ואני גאה בה".