3,000 שתילים במשקל 260 ק"ג: נתפסה חממת מריחואנה במושב בצפון

לפי החשד, בעל משק ואדם נוסף נעזרו בשני שוהים בלתי חוקיים כדי לגדל את שתלי הקנאביס, בשווי של מיליוני שקלים, במושב רוויה. הארבעה נעצרו והובאו לדיון בהארכת מעצרם

ארבעה גברים נעצרו היום (רביעי) בחשד לגידול, החזקה וסחר בסמים מסוג מריחואנה, לאחר שלמעלה מ-3,000 שתילי מריחואנה במשקל כולל של מעל 260 ק"ג נמצאו בחממה במושב רוויה שבצפון. שוויים הכולל מוערך במיליוני שקלים.

מהחקירה שהתנהלה בחודש האחרון עלה החשד כי שניים מהחשודים, בעל המשק בן 51 ותושב אשדוד בן 52, נעזרו בשני פועלים, שוהים בלתי חוקיים בגילי 20 ו-38, כדי לגדל מריחואנה בתוך החממה. הפועלים ככל הנראה גרו במבנה שהוסדר עבורם בסמוך לחממה, שבה כאמור נמצאו השתילים. כל החשודים הובאו הבוקר לבית משפט השלום בטבריה לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

מן המשטרה נמסר כי "ברוב המקרים מפיצי הסמים המסוכנים מוצאים את דרכם לבני הנוער, אשר במקרים מסוימים הסמים הללו מהווים עבורם מדרון חלקלק שעלול להפוך לצריכה שוטפת של סמים, התמכרות ואף חבירה לגורמים עבריינים".

 3,000 שתילי מריחואנה במשקל כולל של מעל 260 ק"ג שגודלו בתוך חממה במושב רוויה
 

3,000 שתילי מריחואנה במשקל כולל של מעל 260 ק"ג שגודלו בתוך חממה במושב רוויה ( דוברות המשטרה)

 

צעירה בת 27 עוכבה לחקירה בשבוע שעבר לאחר שנתפסה במהלך ביצוע עסקת סמים. הצעירה, תושבת תל אביב, יצאה מבניין במרכז העיר ופנתה לאדם רכוב על קטנוע שהיה באזור. היא שאלה אותו אם הוא השליח שהזמינה. הרוכב – בלש בתחנת לב תל אביב שהיה באותה עת בתפקיד – שאל אותה אם היא מחכה למשלוח של אוכל, והצעירה השיבה כי היא "מחכה למשלוח מסוג אחר". תשובתה עוררה את חשדו, ואכן לאחר דקות ספורות הגיע למקום נער בן 17 ומסר לה חבילה שהכילה סמים. הצעירה והנער עוכבו לחקירה ובסיומה שוחררו לביתם בתנאים מגבילים.

לפני כחודש הגישה יחידת תביעות צפון כתב אישום נגד תושב טבריה בן 35 בגין מכירת סמים ביישומון טלגראס. כתב האישום נגד הגבר מכיל 18 אישומים, ביניהם עשרות עבירות של סחר בסמים מסוכנים, הספקת משקה משקר לקטין, והדחת קטינים לסמים מסוכנים. כמו כן, הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים.