שוטרים ניצבים מול מפגינים במהלך עימותים בוונצואלה, רויטרס

מדד הפשיעה העולמי: ונצואלה בראש, קטאר אחרונה - והיכן ישראל?

המדינה הדרום האמריקנית זכתה בתואר המפוקפק בפעם הרביעית ברציפות. המדינה הקטנה מהמפרץ עקפה את יפן כמדינה הבטוחה ביותר. ישראל הקדימה את כל שכנותיה, ואפילו את ארה"ב

מהי המדינה המסוכנת בעולם מבחינת פשיעה? היכן הכי בטוח להסתובב? ומה מצבה של ישראל ביחס לשאר העולם? התשובות לכל השאלות הללו נמצאות במדד הפשיעה העולמי שמדרג 118 מדינות על פי רמת הפשיעה שקיימת בהן.

את המקום הראשון והלא מחמיא תפסה ונצואלה. רבים אולי יחשבו כי הדבר נובע מהעימותים האחרונים במדינה הדרום האמריקנית נוכח הניסיון של יו"ר האופוזיציה, חואן גואידו, לבצע הפיכה שלטונית ולהדיח את הנשיא המכהן ניקולס מדורו. עם זאת, לדבר אין כל כך השפעה על המדד, שכן ונצואלה מובילה את הדירוג המפוקפק בפעם הרביעית ברציפות.

אחרי המדינה הדרום האמריקנית, ניצבת פפואה גינאה החדשה, שפחות מוכרת לציבור הישראלי. במקום השלישי הונדורס, ברביעי דרום אפריקה ואת החמישייה הפותחת סוגרת אפגניסטאן. מנגד, המדינה שמוגדרת כבטוחה בעולם היא קטאר. אחריה, יפן, שהובילה את דירוג המדינות הבטוחות אשתקד. למקום השלישי הגיע איחוד האמירויות, כשאחריו טאיוואן (מקום רביעי) והונג קונג (מקום חמישי).

 מפת הפשע העולמי

מפת הפשע העולמי (החדשות 13)

 

ישראל ניצבת במקום ה-90 במדד הפשיעה העולמי והיא מוגדרת כמדינה בטוחה יחסית. ישראל מקדימה את ארה"ב (מקום 45) וגם את כל שכנותיה במזרח התיכון: סוריה (16), מצרים (36), לבנון (58), ירדן (59) והרשות הפלסטינית (78).

מקסיקו שידועה כמדינה עם רמת פשיעה גבוהה מאוד נוכח קרטלי הסמים במדינה הגיעה רק למקום ה-30. באירופה, שמוגדרת כיבשת הבטוחה ביותר בהשוואה ליתר היבשות במדד, הגיעה שבדיה למקום הראשון במדד (38 במדד הכללי), שאחריה ניצבות אוקראינה וצרפת. המדינה הבטוחה באירופה היא אסטוניה ואחריה אוסטריה ושוויץ.