מעצמה ישראלית: כך כבשה קבוצת "נוקס" את חיי הלילה של ת"א

אם יצאתם לאנשהו בת"א בעשור האחרון, כנראה הייתם באחד המועדונים או הבארים של עומר עוז, שלומי דיין וחבריהם. "הקהל הוא טרנדי, אנחנו מזהים מגמות" • סופרסטארים, פרק 3

עומר עוז היה בן 23 כשהמגה-ברים של תל אביב התחילו לדעוך. הוא בא להוריו וביקש הלוואה, כדי לפתוח מועדון. "אני לא חושב שהיה בעיר בשבע השנים האחרונות תל אביבי שלא היה ברובי", הוא אומר לנו על המועדון ברחוב ירמיהו, "הרובי המציא חוויית בילוי חדשה". 

קבוצת נוקס מונה שלושה-עשר שותפים, בראשות עומר עוז, צ'ומפי – שלומי דיין, נפתל – דן נפתלי, גל אלרם, וגיא הינן. הם מחזיקים בבעלות על עשרה מועדונים, בארים ומסעדות: "אמש", "קנטה", "רובי", "מנדלימוס", "דרים", "אטלנטה", "מורפיום", "לייט" ו"ביר גארדן" בעלת שני הסניפים – אחד מהם, בקניון שרונים.

 חיי הלילה בתל אביב
 

חיי הלילה בתל אביב ( החדשות 13)

 

"זה עסק שאתה כל הזמן צריך להיות עם האצבע על הדופק", אמר דיין. "זה לא שבנית עכשיו איזשהו מפעל והוא רץ והוא ממשיך לייצר אותו דבר. הקהל הוא טרנדי, הקהל הוא משתנה, אנחנו כן מזהים את המגמות. אני חייב להגיד לך שאחרי הרבה הסתובבות בעולם, אנחנו מעצמה לא קטנה של לילה בארץ". "היו עסקים שנסגרו, ודווקא מהם למדנו הכי הרבה", אמר עוז, "וזו לא קלישאה כי זה כואב, זה קשה".