סאמר חטיב, שנרצחה מירי בשפלה, ללא קרדיט

התפתחות בפרשת רצח האם לשלושה מיפו: שמונה בני אדם נעצרו

העצורים, גברים ונשים, חשודים במעורבות ברצח סאמר חטיב בת ה-34 במאי האחרון, כמו גם בהצמדת מטען לרכבה שבוע לפני האירוע. השמונה יובאו לדיון בהארכת מעצרם

לכל אישה יש שם: התפתחות בפרשת רצח סאמר חטיב, בת 34 ואם לשלושה מיפו שנורתה למוות ברכבה במאי האחרון, בסמוך למחלף עין הקורא: המשטרה עצרה הבוקר (שלישי) שמונה גברים ונשים בחשד למעורבות ברצח. זאת, בהמשך לחקירה סמויה שהתנהלה ביחידה המרכזית של המשטרה. 

העצורים חשודים גם בהטמנת מטען ברכבה של חטיב שבוע לפני הרצח, שנוטרל על ידי המשטרה. בהמשך היום ובהתאם להתפתחויות החקירה יובאו העצורים לבית משפט השלום בתל אביב, לדיון בבקשת המשטרה להארכת מעצרם. על יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום. 

 סאמר חטיב, שנרצחה מירי בשפלה
 

סאמר חטיב, שנרצחה מירי בשפלה ( ללא קרדיט)

 

כזכור, ב-29 במאי האחרון נורתה חטיב למוות מרכב חולף. אישה נוספת, בת 23, שהייתה עמה ברכב, נפצעה באורח קשה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה נאלצו לקבוע את מותה של חטיב, ופינו את הפצועה לטיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא.

ממשטרת מחוז מרכז נמסר כי מספר דקות לאחר האירוע דווח על ירי שבוצע מרכב, וכוח משטרה שהגיע למקום איתר ברכב שתי נשים, סאמר חטיב ואישה נוספת שהייתה עמה ונפצעה קשה. הכוחות פתחו במצוד אחר החשודים, ובמקביל הקימו מספר חסימות באזור.

חאדר אבו סייף, חברה הטוב של סאמר חטיב, שיתף במעט מהתחושות שמלוות את קרוביה של הנרצחת. בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" הוא חשף פרטים אודות ילדותם המשותפת ביפו: "שגרת החיים לא הייתה הכי רגועה, נוחה, או רגילה לבני נוער – מתחילת כיתה ז' ועד סוף כיתה י' נרצחו אצלנו בשכבה חמישה נערים בדרך כזו או אחרת".

בתשובה לשאלה על הסיבה לרציחות הרבות בקרב האוכלוסייה הערבית בעיר, ענה אבו סייף: "כל מיני סכסוכים, בלאגנים עם משפחות פשע – לא משהו שאני מודע אליו", והוסיף: "עד המקרה הזהף מעולם לא הייתי מעורב בזה רגשית".

"מעולם לא שמעתי את שמה של סאמר, או אפילו את שם משפחתה, נקשר בשום צורה לעולם הפשע. זה בא כרעם ביום בהיר, ולא הייתה לי שום אינדיקציה שזה יהיה סופה", סיפר, ובנימה אישית אמר: "אני לא יודע מה קרה, אבל אני כן יכול להגיד שזה כואב וקשה להסתכל ממבט חיצוני על מה שקורה ביפו, ובמיוחד כשמדובר בחברה כל כך קרובה".