כלב שננטש ועבר התעללות קשה, חדשות 13

אישום: הרעילו 5 כלבים ותלו כלבה נוספת - כדי לגנוב חיות משק

לפי האישומים, שלושה תושבי הדרום הרגו שישה כלבים על מנת לגנוב טלאים בשווי עשרות אלפי שקלים ממשק במושב יכיני. "כשהגענו לזירה נגלה בפנינו מראה נורא"

כתב אישום הוגש השבוע נגד שלושה אנשים בגין הריגה של שישה כלבים, התעללות בבעלי חיים, גניבת צאן, גניבת רכוש, פריצה ועוד. על פי האישומים, השלושה הגיעו למשק במושב יכיני בחודש דצמבר האחרון, הרעילו חמישה כלבים, תלו למוות כלבה נוספת באמצעות שרשרת מתכת, וגנבו 30 טלאים בגילי חודשיים עד חמישה וחצי חודשים בשווי עשרות אלפי שקלים. בסרטון, נראה ביצוע המעצר של אחד החשודים.

"כשהגענו לזירה נגלה בפנינו מראה נורא של כלבים שהורעלו וכלבה שנתלתה למוות. מיד היה ברור שאין מדובר רק באירוע של גניבת צאן, אלא באירוע חמור של הריגת בעלי חיים", סיפר חוקר משמר הגבול שהיה בזירה. "מאותו הרגע שראינו את גופות הכלבים היינו חסרי מנוחה ועבדנו באופן קדחתני עד למעצרם של החשודים ולהגשת כתבי האישום", הוסיף הקצין שהיה אחראי על החקירה.

על פי כתב האישום, לאחר האירוע במושב יכיני, ביצעו הנאשמים מספר עבירות נוספות שלבסוף הובילו למעצרם של השלושה. בתחילת חודש פברואר, הנאשם המרכזי יחד עם נאשם וחשוד נוספים הסיגו גבול למשק חקלאי ביישוב זרועה בדרום בכוונה לגנוב רכבים חקלאיים, אותם ניסו להניע ללא הצלחה. לאחר שנכשלו, פרצו השלושה לבית במשק, משם גנבו מפתחות ורכוש יקר ערך. באותו הלילה הם גנבו גם חיות משק נוספות - 10 כבשים וחמש עזים. שווי הנזק המוערך באירוע זה הוא כ-45 אלף שקלים.

 כלב שננטש ועבר התעללות קשה
 

(דוברות המשטרה)

 

עוד עולה מכתבי האישום שהנאשם המרכזי הגיע לאזור מושב יכיני כשהוא מצויד בחליפת כוורן, פתח ארבע כוורות דבש וגנב 40 חלות תוך גרימת נזק המוערך בכ-6,000 שקלים. ימים בודדים לאחר מכן, הנאשם המרכזי, נאשם נוסף וחשוד נוסף פרצו לחנות בשדרות וגנבו ממנה כ-320 קופסאות סיגריות ושקית טבק בשווי מוערך של כ-35 אלף שקלים. אירוע זה הוביל למעצרם. הנאשם המרכזי נעצר בביתו שבפזורה בדרום הארץ והנאשם הנוסף נעצר בביתו במועצה המקומית כסייפה שבדרום. לאחר כשבוע, נעצר גם הנאשם השלישי בביתו במועצה המקומית לקיה שגם היא בדרום הארץ.

לאחר כחודש וחצי חקירה שנוהלה במשמר הגבול של משטרת ישראל תוך הפעלת המרכז הארצי למודיעין ולחקירות של פשיעה חקלאית, הוגש כאמור כתב האישום נגד השלושה. בין האישומים המפורטים - הריגה של בעל חיים, התעללות בבעל חיים, גניבת צאן, התפרצות לעסק, הסגת גבול, ועוד.