ניר דואני, חדשות 13

ישראלי בתרדמת לאחר שנדרס בפלורידה; לא אותר במשך שלושה ימים

ניר דואני בן ה-22, תייר בארה"ב שהתארח אצל אחיו, יצא בשבוע שעבר לקניות ונעלם. רק לאחר ימים משפחתו גילתה שהוא מאושפז במצב קשה, וכעת היא מגייסת כסף עבור הטיפול בו

ניר דואני, צעיר ישראלי בן 22, נלחם על חייו בבית החולים ברווארד בדרום מדינת פלורידה שבארה"ב, לאחר שנפגע, לטענת משפחתו, בתאונת פגע וברח, והוא מאושפז כעת (שלישי) במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם. כשנפגע משפחתו לא ידעה מכך, ולקח לה שלושה ימים לאתרו.

דואני, שהגיע למדינה כתייר, התגורר בשבועיים שקדמו לתאונה עם אחיו מאיר, שמתגורר בפלורידה. "כשהוא הגיע לבית החולים הוא היה בטראומה. הגולגולת שלו נסדקה והוא עבר שני ניתוחים במוח", סיפר.

דואני לקח ביום רביעי האחרון מונית "אובר" מבית המשפחה בלודרהיל כדי לעשות קניות בקניון. כשהוא לא שב הביתה בלילה, משפחתו החלה לדאוג. "הוא לא ענה לטלפון, השאיר את כל הכסף, הבגדים, הדרכון, הכול. זה לא מתאים לא, הוא תייר כאן", אמר אחיו מאיר.

 הויזה של ניר דואני
 

הגיע לארה"ב עם ויזת תייר. ניר דואני (חדשות 13 )

 

אחיו פנה למשטרה ואף לתקשורת המקומית בניסיון לאתרו. ביום שישי, שלושה ימים אחרי שבמשפחה לא שמעו דבר על הצעיר, אחות בבית החולים ראתה כתבה בערוץ המקומי ששודרה בעקבות פניית אחיו על צעיר שנעלם, הבינה שמדובר בפצוע בו היא מטפלת, וכך נוצר הקשר עם המשפחה.

ג'ינה קרטר, דוברת משרד השריף במחוז ברווארד, אמרה שדואני נפגע מרכב בשעה 20:00 בערך, ביום רביעי. לדבריה, הצעיר חצה את הכביש ולטענתה, בניגוד לדברי המשפחה, הנהג, גבר כבן 55, נשאר בזירה. פרמדיקים פינו את דואני לבית החולים במצב קריטי, והרופאים לא אופטימיים לגבי סיכוייו להחלים באופן מלא.

"הרופאים לא חיוביים, הם בטוחים ב-99% שהוא יישאר צמח, בקומה לשארית חייו", אמר אחיו של ניר. "כמובן שאנחנו חושבים אחרת, אנחנו מאמינים שהוא ייצא מזה, ומתפללים עבורו".

כאמור, דואני שהה בארה"ב עם ויזת תייר, והביטוח הרפואי שלו פג ימים ספורים לפני התאונה. כעת משפחתו פונה לציבור במטרה לגייס כסף לטובת הטיפולים. 

פרטי חשבון התרומות לטיפול בדואני

חשבון פקדונות בנק מרכנתיל דיסקונט 17 סניף 652 חשבון 8889
ע"ש עו"ד ארז חרזי
מרחוב מרדכי אנילביץ 62 תל אביב
036397687
פקס 036396469
או במייל ‏Erez987@netvision.net.il